22.01.2021/08:38

Sieć RTV Euro AGD mówi dość zakazom. Firma otwiera pierwsze sklepy w galeriach handlowych

W centrach handlowych, pomimo zakazu, otworzyło się kilka sklepów z elektroniką sieci RTV Euro AGD – informuje „Rzeczpospolita”. Chodzi o placówki w Nowym Sączu w Galerii Europa 2, Echo w Tarnowie oraz Lublinie czy Koszalinie, ale gazeta zastrzega, że może być ich więcej.

Firma Euro-net, właściciel sieci RTV Euro AGD nie chciała skomentować decyzji o wcześniejszym otwarciu. Przypomnijmy, że zgodnie z rządowym rozporządzeniem część sklepów w galeriach handlowych pozostaje zamknięta co najmniej do końca stycznia 2021 roku.  

Od 28 grudnia 2020 roku w związku z tzw. narodową kwarantanną obowiązuje zakaz handlu detalicznego w obiektach handlowych o powierzchniach powyżej 2000 mkw. Obostrzenia miały obowiązywać do 17 stycznia, ale zostały przedłużone.

Ograniczenia nie dotyczą sklepów spożywczych, drogerii, aptek, księgarni, sklepów zoologicznych, budowlanych, meblowych, z akcesoriami samochodowymi oraz usługami telekomunikacyjnymi. Mogą też działać sklepy w tzw. parkach handlowych, do których klienci wchodzą bezpośrednio z parkingu, bo ich powierzchnia liczona jest indywidualnie i nie przekracza zwykle 2000 mkw.

Obowiązującymi obostrzeniami są sfrustowani zarówno najemcy centrów handlowych, jak i ich właściciele. - Ograniczenia w działalności galerii w czasie pandemii pozbawiły wpływów znaczącą liczbę najemców oraz właścicieli i zarządców. Dotychczasowa łączna strata w obrotach sklepów i punktów usługowych, działających centrach handlowych, wynikająca z 15 tygodni lockdownu, to około 30 mld zł. W wyniku trzech lockdownów przychody wynajmujących będą niższe o prawie 5 mld zł, a więc o około 45 proc. ich rocznej wartości - tłumaczy Polska Rada Centrów Handlowych. Skupieni wokół niej przedsiębiorcy są gotowi pozwać Polskę za lockdown.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • A 22.01.2021

  Wolne żarty. Dlaczego do końca MARCA??? A nie do końca roku? Albo do 2030? Bądźmy poważni.

 • A 22.01.2021

  Wolne żarty. Dlaczego do końca MARCA??? A nie do końca roku? Albo do 2030? Bądźmy poważni.

 • nick 22.01.2021

  BRAWO!

 • qwertyytrewq 22.01.2021

  Nie zesrajcie się wszyscy. LOCKDOWN powinien być przedłożony do końca MARCA.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także