03.04.2020/10:31

Ozonem w koronawirusa. Warszawa ma innowacyjną metodę dezynfekcji przestrzeni miejskiej

Warszawski ratusz zamierza wykorzystać sprzęt zakupiony przy okazji awarii oczyszczalni ścieków Czajka do dezynfekcji miejsc publicznych – w tym okolic sklepów – za pomocą wody wysoko ozonowanej.

– Nasilamy walkę z epidemią. Wprowadzamy kolejne rozwiązanie – ozonowanie przestrzeni miasta. Będziemy dezyfekować chodniki, przystanki i okolice sklepów. To skuteczna metoda walki z koronawirusem – zapewnił prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Metoda dezynfekcji wysoko ozonowaną wodą jest – zdaniem specjalistów – bardzo skuteczna i jednocześnie bardzo bezpieczna. Ozon stosowany jest w sposób ciągły m.in. na basenach, a także do czyszczenia klimatyzacji. Woda wysoko ozonowana zabija większość drobnoustrojów – bakterie i grzyby – hamuje też namnażanie się wirusów.

W komunikacie warszawski ratusz przekonuje, że ten sposób dezynfekcji jest szybszy od innych metod, a przy tym jest bezpieczny zarówno dla ludzi, jak i środowiska naturalnego, urządzeń oraz infrastruktury.

Metoda została skonsultowana ze specjalistami, pozytywnie zaopiniował ją również Główny Inspektor Sanitarny.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.