06.04.2020/10:35

Pamapol wspiera służbę zdrowia w województwie łódzkim

Pamapol S.A., producent mięsiw i kiełbas premium w słoju oraz dań gotowych, zdecydował się wesprzeć służby medyczne w walce z epidemią koronawirusa. Spółka przekazała siedmiu szpitalom w województwie łódzkim produkty spożywcze swoich dwóch marek – Healthy Mind oraz Spichlerz Rusiecki. W tym tygodniu do placówek trafiło blisko 28 tysięcy gotowych zup, sosów, owsianek oraz dań mięsnych.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i podjętymi w kraju działaniami, placówki medyczne oraz ich personel są narażone na dodatkowe trudności, dlatego Pamapol S.A. podjęła decyzję o wsparciu lokalnej społeczności i zaangażowała się w pomoc służbom medycznym.

- Z naszych rozmów ze szpitalami w regionie łódzkim wynika, że personel pracujący na pierwszej linii frontu w walce z epidemią potrzebuje wsparcia w wielu obszarach. Codziennie zwiększa się liczba zarażeń koronawirusem. Pracownicy służby zdrowia obok specjalistycznego sprzętu i odzieży ochronnej, potrzebują wartościowych posiłków. Dlatego zaangażowaliśmy się w pomoc, zaopatrując placówki działające w województwie łódzkim w nasze produkty. Wierzymy, że doskonale sprawdzą się w sytuacji, gdy biały personel działa w ciągłym pośpiechu i pod ogromną presją czasu. Przekazując posiłki, wyrażamy wdzięczność wobec tych, którzy w tak trudnych i wymagających okolicznościach walczą o nasze zdrowie i życie. – mówi Bartosz Półgrabia, wiceprezes Pamapol S.A., dyrektor generalny zakładu produkcyjnego w Ruścu.

Biorąc pod uwagę zaangażowanie i obciążenie pracowników służby zdrowia, producent wybrał produkty, które są łatwe do szybkiego podgrzania, a niektóre z nich, w razie braku czasu, do spożycia na zimno. Wśród nich znajdują się m.in. dania mięsne od Spichlerza Rusieckiego oraz naturalne, wegetariańskie zupy krem, sosy i owsianki Healthy Mind, nowej marki należącej do spółki Pamapol.

Inicjatywa producenta spotkała się z dużym zainteresowaniem potrzebujących placówek medycznych. Produkty dostarczone zostały w dniach 1-2 kwietnia b.r. Pamapol przekazał je do 7 szpitali: SPZOZ przy ul. Szpitalnej  w Wieluniu, Fundacji Serce dla Serc Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi - Kliniki i Oddziału Szpitala przy ulicy Pomorskiej i Czechosłowackiej oraz Szpitala dziecięcego przy ul. Spornej, Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika przy ul. Rakowskiej  w Piotrkowie Trybunalskim, Jednoimiennego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Skłodowskiej-Curie przy ul. Parzęczewskiej  w Zgierzu, Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr. Wł. Biegańskiego przy ul. Kniaziewicza  w Łodzi.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.