09.01.2021/13:04

Panattoni kończy budowę magazynu dla marki 4F w Czeladzi

Firma Panattoni finiszuje z pierwszym etapem budowy punktu dystrybucyjnego dla marki 4F należącej do firmy OTCF S.A. Obiekt w formule BTS powstaje w Czeladzi i docelowo będzie miał 67 tys. mkw. powierzchni. Cały kompleks ma być gotowy w 2023 roku.

Budowa magazynu dla marki 4F ruszyła w kwietniu zeszłego roku na działce przy ul. Gdańskiej. W ramach przedsięwzięcia powstaje budynek magazynowy o łącznej powierzchni 67 tys. mkw. z czego blisko 2,2 tys. mkw. zajmie dwukondygnacyjne biuro. W pierwszym etapie przygotowano ponad 40 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Budowa kolejnych ponad 20 tys. mkw. ruszy w najbliższych miesiącach, a całość zostanie oddana do użytku w 2023 r.

– Nowy magazyn dla OTCF SA jest odpowiedzią na szybko rosnące potrzeby związane z rozwojem naszej spółki. Będą w nim magazynowane, sortowane i komplementowane produkty zamawiane przez klientów z Polski i Europy – mówi Arkadiusz Łukasik, dyrektor Logistyki i Administracji OTCF S.A.

Dodał, że inwestycja ma na celu skupić rozproszone dotąd w różnych lokalizacjach centra dystrybucyjne.

– Właściwie dopasowany do potrzeb firmy system wewnątrzmagazynowy ma bardzo istotne znaczenie w procesie jej funkcjonowania i rozwoju. Całość sterowania operacjami w magazynie – od kompletacji, kontroli i wysyłki zamówień zarówno do oddziałów sprzedaży, jak i dla klienta końcowego - oparta jest na systemie przenośników rolkowo-taśmowych – dodaje Arkadiusz Łukasik.

Firma OTCF zadbała także o swoich pracowników. Licząca 1,8 tys. mkw. strefa rekreacyjna będzie składa się m.in. z wielofunkcyjnego boiska, dwóch obszarów do gry w minigolfa, stołu do gry w ping-ponga oraz strefy grillowej. Przy obiekcie znajdzie się też parking zewnętrzny z pętlą autobusową i przystankiem. Obiekt wyposażono także w szereg rozwiązań proekologicznych i będzie on certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie co najmniej „Very Good”, co jak podkreśla Marek Dobrzycki, prezes Panattoni jest spójne z realizowaną przez jego firmę strategią Go Earthwise with Panattoni - certyfikacją nowych obiektów w ramach parków na poziomie Very Good.

­- To krzepiące, że nasi klienci i my patrzymy w tym samym kierunku pod względem zrównoważonego rozwoju i zielonych rozwiązań – powiedział Dobrzycki.

Obiekt znajduje się w sąsiedztwie drogi krajowej nr 86 (Katowice – Łódź) i 94 94 (Wrocław – Kraków), która łączy bezpośrednio Czeladź z Olkuszem, gdzie od 2014 roku funkcjonuje jedno z głównych centrów dystrybucyjnych spółki OTCF. Z nowej inwestycji do autostrady A4 jest 12 km, a do A1 – 15 km. Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach położony jest w odległości zaledwie 21 km.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także