25.02.2020/19:56

Panattoni rozbudowuje centrum pod Wrocławiem

Firma całkowicie wynajęła powierzchnię zrealizowaną w ramach pierwszego etapu budowy City Logistics Wrocław I. Teraz dobuduje kolejne 22 tys. mkw. przestrzeni magazynowej.

City Logistics Wrocław I to sześć hal magazynowo-produkcyjnych o łącznej powierzchni ok 99 000 mkw., zlokalizowanych 8 km od centrum Wrocławia. W pierwszej fazie oddano dwa budynki o łącznej powierzchni 36 700 m kw. Oba obiekty zostały już w całości wynajęte przede wszystkim firmom z sektora logistyczno-dystrybucyjnego, producentom i dostawcom branży motoryzacyjnej, czy firmom w sektorze AGD i RTV. Obecnie startuje budowa dwóch kolejnych hal o powierzchni odpowiednio 11 300 i 10 900 mkw. Zakończenie inwestycji zaplanowano na trzeci kwartał tego roku.

- Podpisane umowy najmu wskazują na niesłabnące zainteresowanie tym regionem kraju. Mimo sporego nasycenia magazynami, popyt na infrastrukturę logistyczną jest nadal bardzo wysoki, co wynika z szybkiego rozwoju e-commerce. Dotyczy to zwłaszcza obiektów zlokalizowanych w obrębie miasta, dobrze skomunikowanych i ułatwiających dostawy tzw. ostatniej mili - mówi Damian Kowalczyk, development director z Panattoni.

Jak zapewnia deweloper, projekt architektoniczny parku może zostać elastycznie dostosowany do potrzeb najemcy zarówno pod kątem specyfikacji technicznej jak i powierzchni poszczególnych pomieszczeń produkcyjnych, magazynowych czy socjalno-biurowych. Park wyposażony został w przestronne place manewrowe oraz wygodne parkingi i ma dostęp do komunikacji miejskiej Wrocławia, co jest sporym udogodnieniem dla pracowników.

City Logistics Wrocław I to park miejski zlokalizowany przy ulicy Kwiatkowskiego w obrębie przestrzeni miejskiej Wrocławia, pomiędzy trzema węzłami: Bielany Wrocławskie, Wrocław Południe oraz Wrocław Zachód. W niedalekim sąsiedztwie parku krzyżują się autostrady A4 i A8, Ponadto park położony jest 13 km od portu lotniczego oraz 160 km od granicy niemieckiej. City Logistics Wrocław I to kolejna inwestycja Panattoni w okolicy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Wrocławskie portfolio Panattoni składa się obecnie, poza kompleksami dystrybucyjnymi, również z obiektu typu BTS dla firmy Amazon. Centra logistyczne skupione są w południowej i zachodniej części aglomeracji wrocławskiej.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.