15.08.2020/12:30

Panattoni sprzedaje dwa magazyny spółkom Kajima Properties Europe i Savills Investment Management

Dwa łódzkie magazyny należące do tej pory do firmy Panattoni zostały wspólnie przejęte przez spółki Kajima Properties Europe i Savills Investment Management, działających w imieniu swojego azjatyckiego klienta. Hale o łącznej powierzchni blisko 145 tys. mkw. zostały wybudowane w ramach Central European Logistics Hub.

Sprzedane azjatyckiemu funduszowi dwa obiekty magazynowe należały do joint venture utworzonego przez Panattoni i Kajima Properties (część japońskiej Kajima Corporation – wykonawcy inwestycji budowlanych).

Oba budynki to nowoczesne powierzchnie magazynowe klasy A, do tego w pełni wynajęte.

- Bez wątpienia ich atutem jest położenie w centrum Polski, na przecięciu ważnych szlaków logistycznych. Magazyny są częścią budowanego przez nas Central European Logistics Hub, największego na kontynencie centrum logistycznego o docelowej powierzchni 600 tys. mkw. Do tej pory oddaliśmy już 370 tys. mkw., a kolejne są w realizacji – mówi Robert Dobrzycki, CEO Panattoni i dodaje - Polskie obiekty magazynowo-przemysłowe położone w atrakcyjnych lokalizacjach coraz częściej kuszą inwestorów zagranicznych, w tym tych z Azji. Rynek magazynowy nie tylko oparł się załamaniu wywołanemu pandemią koronawirusa, ale wręcz przeciwnie – zyskuje na szybko rosnącym sektorze e-commerce.

- Inwestorzy są świadomi dobrych perspektyw tego rynku, stąd ich rosnące zainteresowanie dywersyfikacją portfela o branżę usług logistycznych. Cieszę się, że mogliśmy w tym wesprzeć naszego klienta. Dzięki tej transakcji wartość naszych aktywów pod zarządzaniem w Polsce przekroczyła już 1,5 mld euro – podkreślił Jon Crossfield, Head of Strategic Partnerships, Savills Investment Management.

Central European Logistics Hub zlokalizowany jest przy ul. Jędrzejowskiej we wschodniej części Łodzi, tuż przy autostradzie A1 (północ – południe). Do skrzyżowania z autostradą A2 (węzeł Łódź Północ) jest stamtąd 30 km.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także