02.06.2020/08:52

Pandora chce wytwarzać biżuterię wyłącznie z recyklingowanego złota i srebra

Jak donosi Financial Times, duński producent biżuterii jest pierwszą firmą jubilerską, która zapowiedziała, że jej produkty będą wywarzane wyłącznie z metali szlachetnych z recyklingu.

To na pewno nowość jeśli chodzi o modę na recykling. Choć metale takie jak srebro i złoto można oddawać do skupu czy przerabiać u jubilera przetapiając je na nowe produkty, dotąd żadna marka nie bazowała na takiej praktyce. Duński producent biżuterii jako pierwszy zapowiedział, że chce wykonywać całość swoich kolekcji z materiałów recyklingowanych.

Pandora jest międzynarodowym duńskim producentem i sprzedawcą biżuterii. Firma została założona w 1982 roku przez Per Enevoldsena a działalność rozpoczęła jako rodzinny sklep jubilerski w Kopenhadze.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Poszkodowana 03.07.2020

    Szkoda tylko, że Pandora estore nie przestrzega ustawowego 14-dniowego terminu na zwrot pieniędzy konsumentom za zwrócone zamówienie. Są dziesiątki, jeśli nie więcej poszkodowanych osób, które od kwietnia/maja czekają na zwroty środków, które Pandora estore przetrzymuje. Nie odpowiada na maile, na infolinii są podawane nieprawdziwe informacje. Konsumenci dzielą się doświadczeniami z brakiem zwrotu środków w komentarzach na Fb, jednakże pozostają one bez komentarza ze strony Pandory.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.