12.12.2017/11:28

Parlament Europejski: Nie chcemy ograniczyć produkcji kebabów

Przedstawiciele Parlamentu Europejski stanowczą odcinają się od ostatnich doniesień medialnych. Według oficjalnego komunikatu PE nie planuje ograniczyć produkcji kebabów na terenie Unii.

- Parlament Europejski ani nie zamierza wprowadzać restrykcji wobec producentów kebabów, ani ograniczać ich produkcji - brzmi komunikat.

Jak tłumaczą przedstawiciele PE, do instytucji trafiła propozycja skierowana przez Komisję Europejską zakładająca zgodę na dodawanie fosforanów do mięsa w kebabach. Obecnie producenci nie mogą tego robić. - Parlament może te propozycje odrzucić i wtedy stan obecny nie ulegnie zmianie - brzmi komunikat.

Według przedstawicieli PE, do tej pory wykorzystanie fosforanów nie było dozwolone. - Wielu posłów jest przeciwnych propozycji Komisji Europejskiej, uważając że zezwolenie na używanie fosforanów może narazić zdrowie konsumentów. Posłowie z parlamentarnej komisji ds. ochrony środowiska, zdrowia publicznego oraz bezpieczeństwa żywności zarekomendowali zablokowanie przez Parlament Europejski zezwolenia na dodawanie fosforanów do kebabów co najmniej do momentu, w którym będą dostępne rezultaty naukowych badań przeprowadzanych przez Europejska Agencję ds. Bezpieczeństwa Żywności - pisze PE.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.