30.01.2020/20:03

Parlament Europejski za przepisami zrównującymi pensje kobiet i mężczyzn

Europosłowie wzywają Komisję Europejską do zlikwidowania do zlikwidowania różnic w wynagrodzeniach ze względu na płeć. Parlament Europejski przegłosował wspólną rezolucję frakcji Europejskiej Partii Ludowej, Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów oraz Odnowić Europę i Zielonych.

Strategia na rzecz równości płci ma na celu na celu zmniejszenie różnic w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn. Posłowie chcą wprowadzenia wiążących przepisów dotyczących przejrzystości wynagrodzeń i różnic w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn. Miałyby one zastosowanie zarówno do sektora publicznego, jak i prywatnego. Posłowie oczekują silnej polityki egzekwowania prawa – podaje businessinsider.com.pl.

Rezolucję przyjęto 493 głosami za. 82 europosłów głosowało przeciw, a 79 wstrzymało się. 

Z danych GUS wynika, ze wśród pracowników usług i sprzedawców przeciętne wynagrodzenie wynosiło w 2018 roku 3129,77 zł brutto. Jednak kobiety zarabiały średnio o 350 zł mniej. 
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.