19.11.2018/14:43

Pasaż Łódzki stawia na ofertę rozrywkową dla dzieci

W sobotę 24 listopada w centrum handlowym Pasaż Łódzki funkcjonować będą specjalne strefy tematyczne dla dzieci. Motywem przewodnim będą komiksowi superbohaterowie.

W strefie komiksu dzieci pod okiem specjalisty poznają tajniki rysowania. Najmłodsi będą też mieli okazję, by wcielić się w rolę swojego ulubionego superbohatera. W Centrum powstanie strefa klocków Lego, będzie też strefa zabawek Hasbro – pojazdy, figurki i gadżety superbohaterów, a także ekran, na którym dzieci zobaczą zwiastun filmu Spider-Man Uniwersum. Przez cały czas trwania imprezy organizowane będą konkursy i zabawy z upominkami.

W strefie zabaw superbohatera stanie dmuchana ścianka wspinaczkowa, instalacja i iluzje 3D, a także pokój Amesa – wykorzystywane m.in. przez hollywoodzkie studia filmowe specjalne pomieszczenie, w którym dzięki specyficznemu układowi ścian powstaje złudzenie optyczne.

W związku z zakazem handlu w niedziele centra handlowe tracą klientów. Od momentu wejścia zakazu spadek odwiedzalności w same niedziele wyniósł aż 15,7 mln klientów. Część z nich zmieniła swoje zwyczaje i poszła do galerii w inne dni tygodnia. Zarządcy obiektów wielkopowierzchniowych starają się powstrzymać odpływ klientów, poszerzając ofertę rozrywkową, z reguły adresowaną do dzieci i całych rodzin.

Przykładowo, należące do LC Corp S.A. Arkady Wrocławskie chcą stać się miejscem przyjaznym rodzinom. Pierwszym krokiem ku realizacji strategii jest podpisanie umowy z Klockownią, Rodzinnym Centrum Edukacji i Zabawy, które tym samym zadebiutuje na Dolnym Śląsku.

Z kolei Avenida Poznań poszerzyła ofertę rozrywkową skierowaną do dzieci, młodzieży i dorosłych, uruchamiając Centrum Edukacji i Rozrywki „Kolejkoland” oraz Interaktywne Muzeum Strachu, a także escape room.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.