16.10.2019/14:16

PEKAES uruchomił nowe połączenie na Słowację

PEKAES, czołowa grupa logistyczna, konsekwentnie realizuje swoje cele strategiczne. Na pierwszy plan wysuwają się dalsze inwestycje w rozwój infrastruktury sieci terminali drobnicowych w kraju i poza jego granicami. Grupa PEKAES  uruchomiła  nowe połączenie na Słowację. Linia do Koszyc otwiera dla Klientów bezpośrednią dystrybucję we wschodniej Słowacji.

Koszyce to drugie co do wielkości miasto na Słowacji, które jest położone w odległości około 90 km od granicy z Polską. Bywa określane „stalowym sercem” kraju, gdyż znajduje się tu największa na Słowacji huta żelaza. Koszyce to również ważny punkt w sieci dystrybucyjnej PEKAES. Z uwagi na potrzeby Klientów i większy wolumen towarów w tym rejonie Słowacji, spółka uruchomiła w połowie tego roku połączenie do Koszyc.

– Z całą pewnością uruchomienie nowej linii do Koszyc to duże ułatwienie dla Klientów PEKAES. Jesteśmy bliżej odbiorców i możemy zaoferować im bardziej konkurencyjne stawki oraz zapewnić lepsze terminy dostaw w krótszym czasie. Obecnie w terminalu PEKAES w Koszycach głównie obsługiwana jest branża budowlana, a także firmy produkujące opakowania. – mówi Marek Tkaczyk, Dyrektor Sieci Międzynarodowej PEKAES.

Nowe połączenie to kolejny krok na drodze do wzmocnienia pozycji Grupy PEKAES w Europie. Obecnie PEKAES oferuje codzienne połączenia drobnicowe na Słowację i do Czech.  Rynek słowacki i czeski staje się bardzo ważny dla Klientów PEKAES,  stąd nowe inwestycje na tych rynkach.

– PEKAES może zapewnić nie tylko transport ładunków na obszarze całej Europy, ale także przeładunek i konsolidację produktów oraz cały pakiet usług dodatkowych. Naszym atutem są regularne połączenia liniowe, a przy tym zespół doświadczonych i kompetentnych spedytorów drobnicowych międzynarodowych. Każdy z nich jest dedykowany do danego kierunku i dobrze zna rynek przewozów międzynarodowych. – dodaje Marek Tkaczyk, Dyrektor Sieci Międzynarodowej PEKAES.

Oferta PEKAES obejmuje szeroką gamę usług dodatkowych. Wśród nich znajdują się m.in. obsługa celna, paletyzacja, foliowanie, ADR, zwrot dokumentów, ubezpieczenie CARGO. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom IT firma może zaoferować m.in. obsługę przesyłek, które zimą wymagają transportu w dodatniej temperaturze. Natomiast innowacyjne rozwiązania IT stoją na straży optymalizacji procesów i czasu dostaw. Nowoczesne i bezpieczne systemy w zakresie zarządzania logistyką umożliwiają także stały nadzór procesu obsługi Klientów, jak i dostęp do bieżących informacji.

PEKAES już od kilku lat buduje swoją pozycję rynkową jako silna grupa logistyczno-intermodalna z szerokim wachlarzem usług w Polsce i za granicą. Obecnie PEKAES dysponuje jedną z najefektywniejszych sieci krajowych terminali dystrybucyjnych. Tylko w tym roku PEKAES uruchomił kolejne nowe terminale w Białymstoku, Kielcach, Bydgoszczy i Legnicy.

Więcej  informacji o spółce i nowościach w ofercie PEKAES można uzyskać na stronie www.pekaes.pl.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.