23.07.2013/09:59

PepsiCo przejmie Mondelez?

Nelson Peltz posiadający udziały w PepsiCo oraz firmie Mondelez International uważa, że koncern napojowy powinien przejąć producenta przekąsek i ciastek.

Amerykański miliarder rozmawiał już na ten temat z dyrektor generalną PepsiCo Indrą Nooyi. W najbliższych tygodniach planuje spotkać się z dyrektor generalną Mondelez International Irene Rosenfeld – podaje portal usatoday.com. W propozycji, którą przedstawił, PepsiCo zapłaciłoby po 35-38 dol. za pojedynczą akcję Mondelez International, choć aktualnie wyceniane są one na nieco ponad 30 dolarów. Obecnie 37 na 40 głównych udziałowców PepsiCo posiada również udziały w Mondelez International, a Peltz zaapelował do nich, aby poparli jego pomysł. Alternatywny „Plan B” dla PepsiCo, według Peltza, polegać ma na rozdzieleniu biznesu związanego z napojami i przekąskami (Frito-Lay). Peltz przekonuje, że rynek napojów gazowanych na świecie nie rośnie i że nie należy się spodziewać odwrócenia tego trendu. A w kupnie Mondeleza upatruje szans na dalszy rozwój PepsiCo.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.