05.06.2017/10:09

Philips Lighting wymienia dyrektorów zarządzających w fabrykach w Pile i Kętrzynie

Koncern oświetleniowy Philips Lighting, ogłosił zmiany organizacyjne w Philips Lighting Poland w Pile oraz oddziale spółki w Kętrzynie. Firma ogłosiła nominacje na stanowiska dyrektorów zarządzający obu firm.

Marek Huzarewicz, dyrektor generalny Philips Lighting Poland w Pile, który pełnił swoją funkcję od 2013, objął stanowisko dyrektora fabryki opraw oświetleniowych w oddziale spółki w Kętrzynie. Nowym dyrektorem zarządzającym fabryki Philips Lighting Poland w Pile zostaje Rifki Al Amin, który przejmie nowe obowiązki od 15 sierpnia 2017 r.

Marek Huzarewicz - od ponad 25 lat związany z przemysłem oświetleniowym, odpowiedzialny za duże transfery działalności produkcyjnej sektora oświetleniowego do Polski, między innymi budowę fabryki elektroniki oświetleniowej w Pile i rozwój produkcji opraw oświetleniowych w Kętrzynie.  W latach 2004 – 2007 kierował ekspansją biznesu Philips Lighting Electronics w Europie Centralnej i Wschodniej. Jako prezes zarządu Philips Polska był odpowiedzialny za strategię rozwoju spółek obecnych na polskim rynku. W latach 2007 - 2013 kierował zakładem produkcyjnym Philips Lighting w Kętrzynie. W latach 2013 – 2017 – prezes zarządu, dyrektor generalny Philips Lighting Poland w Pile. Absolwent Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Rifki Al Amin pracuje w Philips Lighting od 25 lat. Obecne pełni funkcję dyrektora zarządzającego w fabryce w Yizheng (Chiny). Absolwent inżynierii chemicznej, który całą swoją zawodową karierę związał z Philips Lighting. Po zakończeniu studiów rozpoczął pracę w Philips Lighting w Surubai (Indonezja), gdzie zdobył doświadczenie w obszarze produkcji szkła oraz źródeł światła. W ciągu 16 lat pracy w tym zakładzie sprawował różne funkcje; od produkcji przez kontrolę jakości i sprzedaż B2B produktów szklarskich, po zarządzanie zespołem 1 200 pracowników. Następnie objął stanowisko dyrektora zarządzającego fabryk w: Bangpoo, (Indonezja) (2009 – 2010), Vadodara, (Indie) (2010 –2013) oraz w Yizheng, (Chiny), gdzie pracował latach 2013 - 2017. Zarówno służbowo, jak i prywatnie, jest ambasadorem ciągłego doskonalenia oraz LEAN. Certyfikowany ekspert LEAN, Six Sigma Black Belt oraz audytor ISO9000.

Philips Lighting, to jeden z największych producentów w branży oświetleniowej, dostarcza produkty, systemy i usługi tworzące innowacje. Firma jest obecna zarówno na rynku profesjonalnym jak i konsumenckim. Sprzedaż firmy w 2016 roku była na poziomie 7,1 mld euro. Philips Lighting zatrudnia w ponad 70 krajach łącznie blisko 34 tysiące pracowników. 


 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.