19.03.2018/14:47

Pierwsze efekty zakazu handlu w niedziele. Sklepy internetowe obserwują wzrost zamówień

Wprowadzenie zakazu handlu w niedziele przyczyniło się do zwiększenia liczby zamówień składanych przez internet. Według Ceneo.pl jest za wcześnie, by mówić o rewolucji, ale wzrost sprzedaży jest widoczny.

Niedzielne zakupy w sieci cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków. Z danych serwisu Ceneo.pl wynika, że w drugą niedzielę z zakazem handlu na zakupy w sieci zdecydowało się o ponad 7 proc. więcej niż w pierwszą, która była 11 marca.

Niedziela 19 marca była ostatnią w tym miesiącu, kiedy sklepy obowiązywał zakaz handlu. Ci którzy niedzielę spędzili na zakupach w sieci, zrobili je głównie za pomocą smartfonów. Co drugi klient przeglądał oferty korzystając tego urządzenia. Z danych serwisu Ceneo.pl wynika, że najczęściej robiliśmy zakupy przed południem i wieczorem. Wśród klientów w sieci dominowały głównie kobiety, szczególnie w wieku 25-35 lat.  Patrząc na mapę Polski, podobnie jak w pierwszą niedzielę z zakazem handlu, najwięcej klientów robiących zakupy było kolejno w województwach mazowieckim, śląskim i małopolskim. Co ciekawe najmniej takich osób było w województwach lubuskim, opolskim i świętokrzyskim.

- Za wcześnie by mówić o tym, że wprowadzone przepisy przełożyły się na gigantyczne zainteresowanie ofertą sklepów internetowych. Wciąż najwięcej zależy od sezonowości asortymentu i pogody. Największy sukces odniosą te sklepy, które znajdą pomysł jak przyciągnąć uwagę Polaków w niedziele z ograniczonym handlem. – tłumaczy Marcin Łachajczyk dyrektor generalny Ceneo.pl

Wśród produktów, które cieszyły się największym zainteresowaniem znalazły się głównie smartfony i sprzęt elektroniczny. Zainteresowaniem cieszyły się kosmetyki i odzież. Spośród sezonowego asortymentu dominowały przedmioty do ogrodu oraz opony samochodowe.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.