04.06.2013/14:24

Pierwsze Tesco Extra w Warszawie

Dawny HIT przy Górczewskiej jest pierwszym stołecznym sklepem Tesco urządzonym w podwyższonym standardzie. Operator całkowicie przebudował hipermarket, rozbudowując działy odzieżowy, piekarniczy i zabawek, przy sali sprzedaży powstało też duże bistro.

Tesco przy Górczewskiej działa od 2004 roku, kiedy to Brytyjczycy przejęli sieć HIT. Przez lata operator utrzymywał dawny układ hali sprzedaży. Przebudowa placówki w format Extra wiązała się z całkowitą zmianą koncepcji. Sala sprzedaży powiększyła się do ponad 8000 mkw., a dodatkowa przestrzeń została przeznaczona na działy odzieżowy i z zabawkami oraz na samoobsługowe bistro o powierzchni blisko 300 mkw. Przebudowa trwała 5 miesięcy i była prowadzona etapami. Jej koszt  szacowany jest na 30 mln zł. W podwyższonym standardzie działa obecnie 20 z 69 hipermarketów Tesco. Jak zapowiada Ryszard Tomaszewski, prezes Tesco Polska, przebudowane zostaną wszystkie placówki. W tym roku operator uruchomił sześć nowych sklepów, liczba kolejnych otwarć zależy m.in. od tempa wydawania pozwoleń na budowę. Tomaszewski zapowiada, że duże sklepy firma będzie otwierać jedynie w dużych miastach, gdzie operator nie jest jeszcze obecny.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.