22.05.2020/18:05

Pierwszy detalista sprzedaje testy na Covid-19

Brytyjska sieć sklepów kosmetycznych Superdrug jest pierwszym sprzedawcą oferującym zestaw do samodzielnego testowania przeciwciał Covid-19 – podaje portal retailgazette.co.uk. Drogeria jest pewna wiarygodności testów, jednak specjaliści są w tej sprawie sceptyczni.

Testy kosztują 69 funtów. Aby sprawdzić poziom przeciwciał, należy pobrać kroplę krwi i wysłać ją do badania do akredytowanego laboratorium. Wyniki publikowane są za pośrednictwem jednego z portalu firmy Superdrug w 24 godziny od dotarcia do laboratorium.

Eksperci radzą jednak zachować ostrożność podczas testu, a jeden z nich powiedział, że testy przeciwciał na Covid-19 są „dobre dla zaspokojenia ciekawości ludzi, ale nie więcej”.

Test wykrywa IgG, czyli stwierdza lub nie obecność przeciwciał. Jeśli wynik jest pozytywny, oznacza to, że badana osoba chorowała na Covid-19. Przeciwciała mogą nie być wykrywalne, jeśli u chorego objawy rozwinęły się niedawno. Zaleca się, aby do testu nie przystępować wcześniej niż 14 dni od wystąpienia objawów infekcji.
Według Superdrug czułość testu wynosi 97,5 proc.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.