24.10.2017/13:43

Pierwszy sklep Moje Auchan w Polsce już działa. Sieć weszła w format convenience [FOTOGALERIA]

Szyld Moje Auchan zadebiutował w październiku w Polsce. Potwierdziły się tym samym wcześniejsze informacje portalu wiadomoscihandlowe.pl - przypomnijmy, że pisaliśmy, iż pierwszy sklep o tej nazwie zacznie działać w naszym kraju na jesieni.

Testowa placówka Moje Auchan znajduje się na północy Warszawy. Nie jest to nowy sklep - wcześniej na budynku wisiał inny szyld należący do Grupy Auchan, a mianowicie Simply Market. Już kilka miesięcy temu placówka przeszła gruntowny remodeling i znaleźć w niej można było rozwiązania niespotykane w pozostałych Simply Marketach w Polsce. Na początku września na portalu wiadomoscihandlowe.pl spekulowaliśmy, że to właśnie tutaj pojawić może się szyld Moje Auchan. Mieliśmy rację.

Auchan po sąsiedzku

Debiut konceptu Moje Auchan to przełomowy moment w rozwoju firmy Auchan w Polsce. Francuzi wchodzą w zupełnie nowy format, jednak nie będzie to typowy convenience, jaki znamy ze sklepów takich jak Żabka czy Carrefour Express. Sklepy Moje Auchan będą skrzyżowaniem formatu convenience z formatem proximity supermarketu (jak Freshmarket). Francuska centrala określa je mianem sklepów "po sąsiedzku". Typowe sklepy convenience w Polsce mają powierzchnię od 25 do 150 mkw., natomiast Moje Auchan - jeśli uruchamiane będzie w miejscu Simply Marketów - mieć będzie nawet powyżej 500 mkw.

Przypomnijmy, że szyld Moje Auchan - a w zasadzie jego lokalne wariacje - w ciągu ostatniego roku pojawił się we Francji, Rosji oraz Rumunii. Otwieranie sklepów convenience to nowy element strategii Grupy Auchan, zakładającej z jednej strony mocny nacisk na omnichannel, a z drugiej - ujednolicanie szyldów w ramach grupy. Firma pod względem modelu funkcjonowania ma się przybliżyć do jednego z głównych rywali, czyli sieci Carrefour, która przed kilkoma laty wdrożyła analogiczną strategię.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że debiut sklepu Moje Auchan to przymiarki do całkowitej likwidacji w naszym kraju szyldu Simply Market, obecnego m.in. w Warszawie, Krakowie, czy na Górnym Śląsku. Największe supermarkety Simply Market (mające powierzchnię rzędu nawet 3 tys. mkw.) zamienione zostaną na sklepy o nazwie Auchan Supermarket, a mniejsze placówki zyskają szyld Moje Auchan. Proces rebrandingu mógłby rozpocząć się po zakończeniu testów pierwszego sklepu Moje Auchan, czyli w przyszłym roku.

Odwiedzony przez redakcję wiadomoscihandlowe.pl sklep Moje Auchan w Warszawie posłuży francuskiej sieci nie tylko do testów konceptu convenience, lecz również do zdobycia doświadczenia w zakresie sprzedaży internetowej w modelu click&collect (zamówienie złożone online, odbiór osobisty w sklepie przez klienta). O tym, że detalista planuje przeprowadzić pilotaż tego rodzaju rozwiązania, pisaliśmy w czerwcu. Usługa wystartowała we wrześniu.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Nowy 30.10.2017

  Siedzą wymyślają nowe inwestycje kosztem pracowników na podwyżki nie maja bieda jak nie wiem nie inwestują ludzie uciekają z Auchan i pracownicy i klienci. Ta sieć powinna zamknąć i PIP jak sanepid.

 • Leon 25.10.2017

  Z kolei Pocztę to można pomylić ze sklepem z dewocjonaliami i jakąś placówką IPN z propagandowymi materiałami.

 • Polak 24.10.2017

  Najlepiej to powinni otworzyć 24 h czemu tylko do 22.30 . Masakra , czemu Auchan we Francji jest czynny do 19.30 a u nas jak zwykle wyzysk i niewolnictwo

 • Antoni 24.10.2017

  Z zewnątrz można pomylić z Pocztą Polską :D Simply Market podobnie. Jeszcze trochę to będą wchodzić w model kiosk-venience ;)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.