13.12.2013/09:22

PIH chce Ogólnopolskiego Rejestru Wykroczeń

Według Polskiej Izby Handlu (PIH), już po miesiącu od wejścia w życie nowych przepisów, podnoszących do 400 zł próg wartości, od jakiej kradzież jest uznawana za przestępstwo, można zaobserwować szkodliwe skutki tych zmian.

Na początku listopada PIH wziął udział w spotkaniu Grupy ds. Bezpieczeństwa POHID, na której byli obecni reprezentanci Ministerstwa Sprawiedliwości i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Komendy Głównej Policji oraz przedstawiciele branży handlu. Główne założenia, jakie ma wypracować grupa to powstanie Ogólnopolskiego Rejestru Wykroczeń, regulacji ustawowej monitoringu wizyjnego oraz wprowadzenie Systemu Certyfikacji Firm Ochrony Mienia i Osób w celu poprawienia jakości usług. Kolejne spotkania Grupy będą miały miejsce na początku 2014 roku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.