30.05.2017/20:20

Piotr Duda, szef Solidarności nt. ograniczenia handlu w niedziele: Możemy poczekać jeszcze kilka miesięcy

Prace nad obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę opóźniają się. Kilka dni temu Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej poinformowała, że zakaz niedzielnego handlu nie zostanie wprowadzony w tym roku. Najbardziej prawdopodobny wydaje się początek 2018 roku.

Piotr Duda szef związkowej Solidarności podkreślił, że obywatelski projekt o ograniczeniu handlu w niedzielę trzeba dobrze przygotować. - Czekaliśmy tyle lat, to poczekamy jeszcze kilka miesięcy dłużej, aby ten projekt był bardzo dobrze przygotowany dla polskich pracowników, którzy w handlu niekoniecznie muszą w handlu pracować - mówi Piotr Duda

Szef Solidarności dodał, że projekt ustawy jest w podkomisji sejmowej i teraz ruch jest po stronie rządzących.
W projekcie znalazły się liczne wyjątki dopuszczające handel w niedziele. Ma on być możliwy m.in na stacjach benzynowych, w piekarniach, sklepach usytuowanych na dworcach kolejowych i lotniskach czy w kioskach z prasą. Otwarte w niedziele będą mogły być również małe, osiedlowe sklepy pod warunkiem, że sprzedaż będą prowadzili ich właściciele. Projekt zakłada też m.in. ustanowienie siedmiu tzw. niedziel handlowych w ciągu roku.

Źródło: radio.katowice.pl / wiadomoscihandlowe.pl / tvn24

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.