26.04.2019/11:18

Piotr i Paweł i Spar potwierdzają doniesienia o inwestorze

- Spar Group Ltd potwierdza zamiar inwestycji w sieć detaliczną Piotr i Paweł w Polsce - poinformowali redakcję wiadomoscihandlowe.pl przedstawiciele sieci Piotr i Paweł. Przypomnijmy, jak informowaliśmy dziś rano, w Poznaniu zawarto list intencyjny w sprawie utworzenia spółki, która zostanie nowym właścicielem Grupy Piotr i Paweł.

- Inwestycja wymagać będzie uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Wstępna umowa między stronami zostanie podpisana w ciągu najbliższych tygodni, po czym zostanie złożony stosowny wniosek do prezesa UOKiK - komentują w oświadczeniu przedstawiciele Piotra i Pawła.

Jak zadeklarowali, szczegółowe informacje dotyczące planowanej inwestycji umowy zostaną przekazane po zatwierdzeniu inwestycji przez prezesa UOKiK.

Przypomnijmy, według naszych informacji porozumienie w rzeczywistości doprowadzi do utworzenia spółki, która przejmie udziały w spółce Grupa Piotr i Paweł - czyli firmie-matce całej grupy kapitałowej poznańskiej sieci.

Spar Group Ltd jest notowana na giełdzie w Johannesburgu. W latach 60’ xx wieku została master franczyzobiorcą Spara na rynek RPA. Obecnie Spar Group Ltd działa również w innych krajach afrykańskich, w tym w Angoli, Zambii, Botswanie, Namibii, Mozambiku, Malawi, Lesotho, Suazi. Firma działa również w Irlandii, południowo-zachodniej Anglii i Szwajcarii.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Klient 27.04.2019

    A nazwa Piotr i Paweł pozostanie, czy teraz będzie może Bambo i Mambo?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.