05.11.2018/17:55

Piotr i Paweł pozwie właściciela Centrum Handlowego Skorosze [TYLKO U NAS]

Sieć Piotr i Paweł, w przesłanym do redakcji portalu wiadomoscihandlowe.pl komentarzu tłumaczy, że wypowiedzenie umowy najmu w warszawskim centrum naraziło firmę na realne straty. Zamierza dochodzić swoich praw na drodze sądowej.

Sprawa to efekt decyzji CH Skorosze, które kilka tygodni temu złożyło Grupie Piotr i Paweł oświadczenie o rozwiązaniu umowy najmu lokalu. Sieć przystąpiła do negocjacji z właścicielem, celem możliwości dalszego korzystania z lokalu. Ostatecznie zdecydowano, że Piotr i Paweł będzie mógł prowadzić działalność w tym miejscu, pod warunkiem zmniejszenia wynajmowanej powierzchni. Tym sposobem już miesiąc temu placówka skurczyła się prawie o 1/3 powierzchni, wprowadzić ma się tam nowy najemca.

Okazuje się, że w sprawie nastąpił ciekawy zwrot. – Grupa Piotr i Paweł pomimo skomplikowanej sytuacji finansowej dokonała znaczących nakładów i dużym wysiłkiem organizacyjnym doprowadziła do zmniejszenia powierzchni przedmiotu najmu zgodnie z żądaniem wynajmującego. Pomimo powyższego, wynajmujący korzystając z posiadanego oświadczenia Grupy Piotr i Paweł o dobrowolnym poddaniu się egzekucji skierował sprawę do komornika, który wszczął przeciwko najemcy egzekucję, której bezpośrednim następstwem jest zamknięcie sklepu Piotr i Paweł w Skoroszach. Spółka stoi na stanowisku, iż są to działania sprzeczne z pierwotnymi ustaleniami stron i podjęte zostały wbrew powszechnie przyjętym regułom prowadzenia biznesu i negocjacji – informuje w oświadczeniu zarząd Piotra i Pawła podkreślając, iż podstawą rozwiązania umowy nie były kwestie zaległości płatniczych. 

Spółka twierdzi, że mimo przedstawienia na piśmie omówionych wcześniej rozwiązań, w sobotę 3 listopada CH Skorosze przekazały najemcy informację o zerwaniu rozmów. – Informacja przekazana w tak późnym momencie spowodowała, że najemca nie był już w stanie sprostać oczekiwaniom wyrażonym we wcześniejszych pismach kierowanych do spółki przez komornika i dokonać opróżnienia lokalu – informuje sieć podkreślając, że swoich praw będzie dochodzić w sądzie.

Dodaj komentarz

9 komentarzy

 • Sergio slawcio 13.12.2018

  Ochrona taka ze jak spadają z sedesu to nogi łamią i inne czlonki

 • a liga tor tadek 22.11.2018

  Simon 1953 masz słuszna racje ochrona tam taka ze jakby jej nie było tylko biegają po centrum handlowym za złodziejami i krzyczą łapać złodzieja bo wiecznie nie moga złapać ale za to donoszą na pracowników ale juz nie ma dyr abstrakcyjnego to będą donosi nowej miot le która zamiatai a szczególnie pan W i pan T są dobrzy w tym ale i a nich przyjdzie kolej.

 • simon1953 10.11.2018

  Niedługo to komornik wejdzie na Piotra i Pawła w Blue City bo też nie placa faktur oszczędzają na pracownikach którzy są zdesperowani bo więcej do powiedzenia mają pracujący Ukraińcy kierownictwo zatrudnia swoich z rodziny pracują synowie siostry córki brat owe szwagier ki i inni olewa ja prace bo kierowniczki są z rodziny a dyrektor sklepu to jakaś abstrakcja na niczym się nie zna kiedyś to był sklep jak prowadził to pan Daniel

 • aligator tadek 09.11.2018

  dlugi u dostawców towar nie przyjezdza jak dostana to za tyle ile zaplaca fakturę co rza mniej towaru , i taki jak tesco zn byle co

 • simon1953 09.11.2018

  trzeba tez dodac ze ochrona slaba stare tryki na emeryturach którzy dorabiają do ubeckiej emerytury ,

 • Kimono 06.11.2018

  Jak PiP robi dostawców w konia i nie płaci to oki, jak ktoś robi PiP w konia to boli oj boli. Hipokryzja

 • Ananas 06.11.2018

  Dobrze że zamknęli. Stanie tam w 4 osobowej kolejce wiązało się ze stratą 20 minut czasu. Już nie powiem o serach, gdzie jeden klient, który brał jeden rodzaj sera był obsługiwany 7 minut (tak mierzyłem czas). Wędliny mieli tam bardzo dobre, ale podejście do klienta przekreśliło wszystko. Podejrzewam też, że podejście do klientów wiązało się z wewnętrznym sporem pracodawcy z pracownikami. Ukraińcy się buntowali, to było aż za bardzo widać.

 • Aj 06.11.2018

  A co mają zrobić Ci dostawcy, którym zalegacie za towar! Iść do sądu? Ooooj chyba nie mogą....
  Weźcie d... w kroki i zajmicie się spłacaniem długów... A nie sprawami sądzie i kolejnymi remontami!

 • edek 05.11.2018

  w podwarszawskim centrum ???

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.