16.10.2018/16:00

Piotr i Paweł zmniejszy magazyn pod Warszawą [TYLKO U NAS]

Piotr i Paweł zamierza zmniejszyć powierzchnię wynajmowanego magazynu. Obiekt w Warszawie zostanie ograniczony o 30 proc. - wynika z informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl.

Zmiany w obiekcie wynikają przede wszystkim z optymalizacji powierzchni pod kątem zmniejszonej liczby sklepów. Przypomnijmy, w ciągu ostatniego miesiąca Piotr i Paweł zamknął już 18 sklepów, a kolejne 5 zmieniło szyld na Biedronkę.

Inna przyczyna ograniczenia powierzchni to wciąż mały poziom zapełnienia magazynu. Wynika to z prowadzonego procesu nawiązywania kontaktów z dostawcami, ale także z krótszych terminów płatności za dostawy produktów. Zgodnie z informacjami portalu wiadomoscihandlowe.pl wynoszą one od tygodnia do kilku tygodni, w zależności od kategorii produktowej. Oznacza to, że towar przenoszony jest jak najszybciej na sklepy, by móc wygenerować gotówkę niezbędną do spłaty dostawcom.

Jeśli chodzi o stopień zapełnienia magazynów, firma informuje o 100 proc. wzrost obrotów na magazynie centralnym pod Poznaniem w porównaniu do minionego miesiąca. Piotr i Paweł nie zdradza jednak, na jakiej bazie budowany jest ten wzrost. - Towarowanie magazynów to proces wieloetapowy, który obecnie trwa. Zgodnie z naszymi zapewnieniami jest on w toku. Od ogłoszenia postępowania sanacyjnego, w magazynie, miesiąc do miesiąca notujemy 100 proc. wzrost obrotów na magazynie. Do końca roku chcemy osiągnąć zaplanowany pułap - informuje Aleksander Rosa, rzecznik prasowy firmy.

W tym momencie Piotr i Paweł stawia na zaopatrywanie przede wszystkim magazynu pod Poznaniem. Obiekt pod Warszawą pełni funkcję "centrum dystrybucyjnego", które stanowi etap pośredni pomiędzy dostawami z wielkopolskiego obiektu do sklepów zlokalizowanych w centralnej Polsce. W praktyce jest on zajęty w bardzo niewielkim stopniu - stąd decyzja o ograniczeniu powierzchni.

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Xxc 18.10.2018

  Nie zmniejszaja tylko zamykają wogóle!!!#

 • Dariusz Brodaty 17.10.2018

  Katastrofa to tylko kwestia czasu , koszty stale sa tak duze ,ze nie starczy marzy na ich utrzymanie - amen ....

 • Magazynier Mag Centralnego 17.10.2018

  Wciskania kitu cd! Prawda jest taka ze Magazyn robi 8% obrotu z przed paru miesięcy , miesiąc temu robił około 7% wiec wzrost jest symboliczny.

 • Rafal 17.10.2018

  Zweryfikujcie swoje informacje, magazyn poszedł już cały!
  Ciekawe jak teraz będą towarować sklepy na wschodzie itp.
  Przecież magazyn w ogolę się nie zapełnia!!

 • Pracownik 16.10.2018

  Otwarcie tego magazynu, oraz budowa centrali firmy przy ulicy Druskiennickiej to był najbardziej głupi pomysł w dziejach tej firmy. Wozić towar spod Warszawy do Poznania, jak ma się magazyn w Koninku no po prostu genialne xD

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.