29.09.2018/22:13

Piotr Korek rezygnuje z funkcji prezesa P.A. Nova

28 września br. Piotr Korek złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki P.A. Nova ze skutkiem na dzień 30 października br. Przyczyną rezygnacji są względy natury osobistej.

Piotr Korek objął fotel prezesa zarządu PA Nova w październiku ub. roku. Wcześniej przez wiele lat związany był z siecią Tesco, z którą rozstał się w lipcu 2017 r. W trakcie pracy dla brytyjskiego operatora nadzorował europejskie aktywności Tesco w obszarze nieruchomości i inwestycji w regionie Europy Centralnej, był także wiceprezesem zarządu odpowiedzialnym w polskim oddziale Tesco za ekspansję i strategię rozwoju, M&A, nieruchomości, planowanie, budowę i zarządzanie obiektami handlowymi. Korek trafił do Tesco w 2002 r. po przejęciu przez brytyjskiego operatora, niemieckiej sieci hipermarketów HiT.

Spółka P.A. Nova powstała w roku 1990, gdy udziałowcy firmy Budoprojekt we współpracy z inwestorami z USA i Niemiec powołali do życia nową spółkę. W latach dziewięćdziesiątych udziały inwestorów zagranicznych zostały w całości odkupione przez pozostałych udziałowców P.A. Nova.

Na początkowym etapie rozwoju firma specjalizowała się m.in. w budowie stacji paliw. Deweloper współpracował, m.in. z takimi koncernami jak DEA, Statoil, Shell czy Lotos. W roku 2002 P.A. Nova rozpoczęła szeroką współpracę z sieciami handlowymi i zajęła się kompleksowym wykonawstwem obiektów handlowych. W latach 2002 - 2015 spółka wykonała niemal 70 obiektów handlowych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.