04.09.2020/09:10

Piotr Regulski, członek zarządu Ruch S.A.: Staliśmy się państwową spółką i szukamy synergii z podmiotami o państwowym akcjonariacie

Udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie elastycznie zarządzać siecią sprzedaży i odpowiadać na potrzeby konsumentów. Obecnie notujemy wyniki, które są podobne do tych sprzed pandemii, co stanowi sygnał, że wszystko wraca do normy i możemy dalej rozwijać skrzydła. Co ważne te wyniki generujemy na sieci pomniejszonej o 70 punktów, które zostały czasowo zamknięte z powodu pandemii, co pokazuje, że pomimo mniejszej skali generujemy porównywalne przepływy. To dowód na to, że poprawiliśmy jako firma efektywność zarówno w obszarze kosztów, jak i przychodów.

Czy realne jest, że Ruch – tak jak sygnalizował prezes zarządu spółki – w tym roku wyjdzie na zero?

Przed pandemią koronawirusa kalkulowaliśmy, że przełom pierwszego półrocza to może być czas, kiedy spółka zacznie się na poziomie wyniku EBIDTA bilansować, czyli wychodzić na „zero”. Sytuacja na rynku związana z koronawirusem prolongowała te oczekiwania. Odczuliśmy konsekwencje akcji „zostań w domu”, bo Ruch w dużej mierze bazuje na konsumentach, którzy przemieszczają się w obrębie miasta, dokonują zakupów spontanicznych. Myślę, że teraz jest dobry czas, abyśmy zrewidowali nasze plany i mogli oszacować, kiedy spółka zacznie notować dodatnie przepływy. 

Wiemy jednakże, że realizacja tych planów nie zależy wyłącznie od naszych kompetencji i umiejętności. Żeby to się zadziało musi zostać spełnionych kilka warunków. Należy do nich chociażby doprowadzenie, do tego, że będziemy sukcesywnie zwiększać zakres naszej działalności w kontekście liczby obsługiwanych klientów oraz rozwoju sieci punktów własnych. Musimy też zakończyć negocjacje z dostawcami produktów FMCG. Domknąć procesy związane z restrukturyzacją kosztów w obszarze back office, szczególnie jeśli chodzi o kwestie teleinformatyk (tutaj już bardzo dużo zostało zrobione i oszczędności jest sporo, ale przed nami jeszcze parę wyzwań).

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Kulturysta 06.09.2020

    Wspaniale, tylko kiosków brak. W mojej okolicy 80% zostało zamkniętych w ostatnich latach.

  • Ewa 04.09.2020

    Nadal brak świeżych gazet w soboty!

  • Obserwator11 04.09.2020

    Swietna wiadomość. Trzymam kciuki za dalszy rozwój!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także