20.03.2016/12:14

PKM Duda rezygnuje z uboju wołowego

Polski Koncern Mięsny Duda S.A.. poinformował o likwidacji oddziału spółki w Hucie, co oznacza zakończenie działalności w zakresie uboju wołowego.

Jak informuje PKM Duda „podjęcie decyzji o zakończeniu działalności w zakresie uboju wołowego jest wynikiem analizy dotyczącej perspektyw rozwoju tego segmentu biznesu w Polsce, oraz analizy kosztowej funkcjonowania zakładu ubojowego w Hucie w odniesieniu do stosunkowo małej skali prowadzonej działalności przez Grupę Kapitałową w tym obszarze.”

PKM Duda zamierza koncentrować się na swojej działalności podstawowej, tj. uboju wieprzowym, rozwoju sieci dystrybucyjnej na terenie całego kraju oraz działaniach mających na celu rozwinięcie produkcji wędlin i przetwórczych mocy produkcyjnych w ramach grupy kapitałowej. Według władz Grupy zamknięcie przez oddziału w Hucie nie wpłynie na kierunki oraz sposoby realizacji przyjętej strategii, która zakłada podjęcie działań służących realizacji przyjętych założeń w średnim okresie pięciu lat, tj. do 2019 r.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.