28.01.2020/15:40

PKN Orlen chce sprzedać lub wymienić stacje paliw z innymi koncernami działającymi w Polsce

- Rozmawiamy z różnymi partnerami, którzy operują na naszym rynku. Nie wykluczam współpracy z żadnym z podmiotów. Interesują nas oferty, które będą korzystne z punktu widzenia polskiego rynku. Będziemy robić biznes z tymi, którzy dadzą nam najlepsze warunki - powiedział PAP Biznes Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen

PKN Orlen prowadzi rozmowy ze wszystkimi konkurentami działającymi na polskim rynku w sprawie możliwości wymiany części stacji paliw. Jak podaje PAP Biznes prezes Daniel Obajtek nie wyklucza też sprzedaży stacji, które będą znajdowały się blisko siebie i mogłyby wzajemnie ze sobą konkurować.

Ewentualne zmniejszenie liczby stacji paliw lub ich wymiana w Polsce są związane z planowaną transakcją przejęcia przez Orlen gdańskiej spółki Lotos. Nie jest wykluczone, że wśród warunków zaradczych, od spełnienia których Komisja Europejska uzależni zgodę na fuzję Orlen-Lotos, będzie zmniejszenie liczby posiadanych przez oba koncerny stacji paliw.

Prezes Obajtek jest przekonany, że decyzja Komisji Europejskiej w sprawie zgody lub jej braku na fuzję z Lotosem zapadnie w tym roku.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Genio 30.01.2020

    Prezes Obajtek..:)) od wójta do milionera - kolejny "kryształ" w państwowej firmie już nie przejmuje się , jakiej narodowości ma być właściciel podmiotu zajmującego się paliwami...może BP - w końcu Wielka Brytania to w ostatnich czasach nasz sojusznik w walce ze "zgniłym zachodem" hehe, no bo chyba nie jakieś inne obcojęzyczne petrochemie?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.