21.03.2018/15:42

Plastik niemal powszechny w butelkach wody

Nawet 90 proc. butelek wody zawiera pozostałości tworzyw sztucznych - pisze radiozet.pl. Badania wykonano w 9 krajach świata przez naukowców z Fredonia State University of New York.

W wodzie najczęściej znajdowano polipropylen. To związek, który jest wykorzystywany m.in. do produkcji kapsli. Na badania zareagowało już WHO - zlecono dodatkowe kontrole producentów wody.

Naukowcy przebadali 259 butelek wody 11 marek. Produkty sprzedawano w 9 krajach: USA, Chinach, Brazylii, Indiach, Indonezji, Meksyku, Libaine, Kenii i Tajlandii. Tylko 17 butelek było wolnych od pozostałości tworzyw sztucznych.

Według przedstawicieli jego z producentów w badaniach wykorzystano niewłaściwy barwnik. Inni stwierdzili, że w ich produktach stosowane są surowe metody filtracji, a stężenia pozostałości tworzyw sztucznych są niższe niż np. w przemyśle farmaceutycznym.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • arletka 24.03.2018

    wybieram zwykle cisowiankę w szklanej butelce z plastikowych też nie mam obaw pić

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.