18.11.2019/10:10

Poczta Polska przymierza się do przejęcia producenta automatów paczkowych

Poczta Polska ogłosiła przetarg na przeprowadzenie procedury due diligence i dokonanie wyceny spółki Pakomatic, która specjalizuje się w produkcji automatów paczkowych. To działanie w ramach prowadzonego od ponad dwóch lat programu GammaRebbels – informuje Puls Biznesu.

Rzeczniczka Poczty Polskiej, Justyna Siwek, przyznała w rozmowie z Pulsem Biznesu, że firma analizuje dostępne na rynku rozwiązania z zakresu logistyki ostatniej mili, a jednym z nich są automaty paczkowe białostockiej firmy Pakomatic. Są to urządzenie stawiane bezpośrednio w budynkach wielorodzinnych, tak jak skrzynki na listy. Pierwsze takie urządzenie poczta wraz z producentem testują w apartamentowcu na warszawskim Żoliborzu.

Poczta prowadzi wraz z firmą HardGamma Ventures program GammaRebbels, w ramach którego wyłoniono dziewięć najciekawszych polskich star-upów, w tym spółkę Pakomatic. Funkcjonuje ona od 2016 r., a od września 2018 r. sprzedaje samoobsługowe automaty paczkowe, instalowane w budynkach mieszkalnych. Do końca roku firma będzie mieć 20 wdrożeń swojego projektu. Wśród klientów są m.in. Echo Investment oraz Decathlon.

Czytaj więcej na stronie pb.pl

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Zenek 18.11.2019

    Roczna sprzedaż na poziomie 131 tys. zł godna jest budki z warzywami.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.