08.02.2019/13:30

Poczta Polska uruchamia usługę przesyłania towarów na terenie całej Europy

Międzynarodowa Przesyłka Paletowa to najnowsza usługa oferowana przez Pocztę Polską. Umożliwia obsługę przewozu drogowego towarów, przy wykorzystaniu drobnicowej sieci logistycznej. Międzynarodowa Przesyłka Paletowa, podobnie jak jej funkcjonujący krajowy odpowiednik tworzą strukturę kompleksowych usług logistycznych Poczty Polskiej.

Nowa usługa, oferowana od 1 lutego br., zapewnia wysyłkę towaru zarówno z Polski do wybranych krajów europejskich, jak i z Europy do Polski. Jest też opcja przewozu ładunku pomiędzy wybranymi państwami bez konieczności przejazdu przez teren naszego kraju. Poczta Polska realizuje usługę na terenie Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Holandii i innych krajów Europy w oparciu o stałe umowy lub jednorazowe zlecenia.

Usługa polecana jest klientom zainteresowanym wysyłką artykułów przemysłowych, którzy zamierzają wykorzystać do 6 miejsc paletowych.

– Wprowadzenie Międzynarodowej Przesyłki Paletowej to realizacja przyjętej strategii rozwoju Poczty Polskiej. Dla klientów oznacza to poszerzenie naszej oferty logistycznej. Do tej pory intensywnie rozwijaliśmy usługę przesyłki paletowej w kraju, usługa międzynarodowa zapewni naszym klientom możliwość korzystania z kompleksowych rozwiązań  i obsługę pełnego łańcucha dostaw. Zwiększymy dzięki temu zakres współpracy z dotychczasowymi klientami oraz zyskujemy szansę pozyskania nowych klientów – mówi Jerzy Garycki, dyrektor Pionu Operacji Logistycznych.

Międzynarodowa Przesyłka Paletowa zapewnia obniżenie kosztów transportu, możliwość śledzenia przesyłki, stałe i regularne dostawy na terenie Europy, dostawy do klientów z rozproszoną infrastrukturą (zarówno B2B, jak i B2C) oraz dostawy do magazynów centralnych, sieci handlowych i detalicznych.

Oficjalne wprowadzenie usługi w Poczcie Polskiej poprzedzone było pilotażem, który przeprowadziliśmy w IV kwartale 2018 i na początku 2019 roku. Transport przesyłek realizowany jest za pośrednictwem połączenia wahadłowego, a kolekcja i dystrybucja towarów z sortowni Poczty Polskiej po naszym kraju odbywa się za pośrednictwem sieci dystrybucji Poczty Polskiej w ramach usługi Krajowa Przesyłka Paletowa. Dystrybucja na terenie Europy realizowana jest za pośrednictwem sieci partnerskiej.

Osoby oraz firmy zainteresowane Międzynarodową Przesyłką Paletową muszą podpisać z Pocztą Polską  zlecenie lub umowę przewozu. Usługa świadczona jest zgodnie z  warunkami określonymi w regulaminie. 

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Andrzejoś 10.02.2019

    Powiem, lepiej by tak było zrobiono i dla Ukrainy
    ,bo ludzie korzystają z TaxFree a tak by jeszcze jeden coin trafił by do naszego kraju

  • gosc 08.02.2019

    Poczta Polska niech najpierw wywiaze sie z dotychczasowych obowiazkow dostarczania przesylek . Od 2 tygodni nie dostarczaja listow (23km od Warszawy) Listy trzeba odbierac osobiscie na poczcie .Pracownica poczty twierdzi ze nikogo nie bylo w domu i dlatego listonosz zostawil awizo , a to nieprawda . Awiza zreszta tez nie bylo .To dziadostwo to tylko zaorac i trawe posiac , bedzie z tego korzysc .

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.