01.03.2018/13:59

Poczta Polska zaoferuje dostęp do darmowych terminali płatniczych

Od 1 marca 2018 r. przedsiębiorcy zainteresowani Programem Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego - Polska Bezgotówkowa, dzięki któremu można otrzymać bezpłatne terminale płatnicze, będą mogli przystąpić do Programu również w placówkach pocztowych i u listonoszy. Poczta Polska wspólnie z eService umożliwia klientom dostęp do darmowych terminali płatniczych.

Dzięki podpisanej umowie pomiędzy Pocztą Polską a Agentem Rozliczeniowym, firmą  eService, klienci Poczty Polskiej będą mogli otrzymać darmowe terminale w ramach  Programu Polska Bezgotówkowa we wszystkich własnych placówkach Poczty Polskiej, a także za pośrednictwem listonoszy oraz dedykowanej strony internetowej dostępnej tutaj. Wystarczy złożyć wniosek przystąpienia do Programu. Po weryfikacji wniosku przedsiębiorcy zgłaszający się do Programu otrzymają terminale płatnicze. Czas realizacji wniosku wraz z dostarczeniem terminali wynosi w większości przypadków do 5 dni roboczych. Doręczeniem terminali płatniczych firmy eService zajmie się również Poczta Polska, wykorzystując posiadane w swojej ofercie usługi kurierskie.

- Rozszerzenie współpracy z firmą eService to ukłon w kierunku wszystkich małych i średnich przedsiębiorstw. Chcemy aktywnie tworzyć oraz wspierać inicjatywy, które silnie wpływają na rozwój tych przedsiębiorstw. To szansa dla nich na zwiększenie przychodów, ale także możliwość pozyskania przychylności klientów, którzy chętniej korzystają z punktów handlowo-usługowych, w których można płacić bezgotówkowo. Obecnie w naszych placówkach pocztowych znajduje się ponad 8 tysięcy terminali, a kolejne 3,5 tysiąca jest używane przez kurierów, dlatego rozumiemy, jak bardzo ułatwiają one prowadzenie biznesu. Widzimy także, jak pozytywnie zmiany te wpływają na wizerunek Poczty Polskiej w oczach wszystkich, którzy chcą płacić  bezgotówkowo – mówi Paweł Kopeć, dyrektor zarządzający Pionem Sprzedaży Poczty Polskiej.

Program Polska Bezgotówkowa skierowany jest do mikro i małych przedsiębiorców, którzy chcą rozpocząć przyjmowanie płatności za swoje towary i usługi za pomocą kart płatniczych. W ramach Programu otrzymają oni m.in. dofinansowanie polegające na pokryciu kosztów związanych z otrzymaniem terminala do akceptacji kart oraz miesięcznych kosztów obsługi płatności bezgotówkowych przez okres 12 miesięcy. Detalista może otrzymać maksymalnie trzy terminale. Dla każdego terminala okres dofinansowania jest liczony osobno, od momentu jego instalacji. Do udziału w Programie uprawnieni są  przedsiębiorcy, którzy m.in. nie przyjmowali płatności instrumentami płatniczymi w okresie ostatnich 12 miesięcy oraz nie prowadzą działalności w ramach franczyzy oraz sieci handlowych czy usługowych obejmujących więcej niż 5 placówek pod tym samym znakiem towarowym. Szczegółowe informacje o Programie oraz warunkach przystąpienia do niego dostępne są tutaj.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • hespa 02.03.2018

    Ale to chodzi o placówki, które nie należą do Poczty tylko są jakby agencyjne? Listonosz będzie chodzić z terminalem eService? Widzę, że na poczcie w końcu zaczęli myśleć. Oby nie zbyt późno.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.