18.03.2020/17:07

Podatek handlowy zostanie odroczony - zapowiada minister finansów

Wprowadzenie nowych form podatkowych, w tym od sprzedaży detalicznej, odraczamy do końca roku - powiedział w środę minister finansów Tadeusz Kościński. To oznacza, że podatek handlowy będzie musiał jeszcze poczekać i nie wejdzie w życie 1 lipca 2020 – czytamy w serwisie money.pl.

Tadeusz Kościński podczas środowej konferencji prasowej powiedział, że ministerstwo finansów odracza decyzje podatkowe o miesiąc lub dwa. Z kolei wprowadzenie nowych podatków będzie musiało poczekać – donosi money.pl.

Chodzi tu przede wszystkim o podatek od sprzedaży detalicznej, czyli tzw. podatek handlowy. Polska wciąż czeka na finalne rozstrzygnięcie Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie tego, czy danina jest zgodna z prawem unijnym, czy nie. Orzeczenie spodziewane jest wiosną i od jego brzmienia rząd uzależniał wdrożenie poboru podatku od 1 lipca br.

Więcej na money.pl

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • rg 19.03.2020

    Człowiek City of London, bez polskiego obywatelstwa zarządza pieniędzmi Polaków...czy ten naród kiedyś się ocknie?, co się musi wydarzyć, żeby zaczął myśleć???? okupacja Polski ma się dobrze, została zalegalizowana, grabienie naziemnego majątku dobiega końca, zabierają się za bogate złoża i kopaliny a naród śpi.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.