15.03.2019/12:11

Podwyżka podatku VAT na napoje owocowe zdjęta z porządku obrad Sejmu

Krajowa Unia Producentów Soków uważa, że Sejm podjął dziś pierwszy krok w dobrą stronę. Podczas głosowania podjęto decyzję o zdjęciu z porządku obrad rządowego projektu ustawy, która zmieniałaby podatek VAT z 5 proc. na 23 proc. na napoje owocowe z wysoką zawartością soku.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

 • oko 16.03.2019

  "Podwyżka VAT na napoje owocowe i warzywne zawierające 20 proc. i więcej soku lub przecieru zrujnuje prężnie działający rynek produktów tej kategorii i przyniesie olbrzymie straty dla polskich sadowników i rolników." - kpina w czystej postaci.
  po pierwsze "prężnie działający rynek produktów tej kategorii" jest własnością firm zachodnich i oni rzeczywiście by stracili na podwyżce cen napojów.
  po drugie "polskich sadowników i rolników" interesuje aby promować wyłącznie soki i nektary, bo to i zdrowsze dla klienta (napoje zawierają mnóstwo cukru) i korzystniejsze dla rolnika.
  po trzecie KUPS to raczej NUPN (Niemiecka Unia Producentów Napojów) mocno lobbująca na swoją korzyść i mającą polskiego producenta owoców głęboko w powarzaniu (jesień 2018 cena jabłka do produkcji soków 8 gr/kg)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.