10.07.2014/10:35

POHiD apeluje do rządu w sprawie opłat interchange

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji chce, by unijny projekt rozporządzenia w tej sprawie został przyjęty jak najszybciej.

Zdaniem POHiD wypracowany przez Parlament Europejski projekt rozporządzenia w sprawie opłat interchange jest długo oczekiwany i sprawi, że spadną koszty akceptacji kart płatniczych, co zwiększy obrót bezgotówkowy. Przypomnijmy, że projekt przewiduje chociażby przyjęcie górnego pułapu opłaty interchange na poziomie 0,2 proc. lub 7 eurocentów dla kart debetowych i 0,3 proc. dla kart kredytowych dla każdej transakcji z możliwością utrzymania niższych opłat w poszczególnych krajach członkowskich, dopuszczenie do transgranicznego świadczenia tych usług oraz wprowadzanie możliwości wyboru przez akceptantów instrumentów płatniczych. Apel do rządu o podjęcie działań w tej sprawie jest efektem informacji, że w projekcie mogą pojawić się, niekorzystne zdaniem POHiD, zmiany.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.