12.04.2019/09:59

Polacy marnują żywność i masowo korzystają ze szkodliwych dla środowiska foliówek

Poziom recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych w Polsce wynosi zaledwie 26 proc., podczas gdy średnia w Unii Europejskiej jest aż o 14 proc. wyższa - wynika z raportu Plastics Europe. Tymczasem, zgodnie z unijną dyrektywą, do 2020 roku Polska ma obowiązek osiągnięcia 50-procentowego poziomu odzysku odpadów.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Specjalną cenę promocyjną do dnia startu Retail & FMCG Congress;
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • DR 15.04.2019

  Od 1 kwietnia obowiązują w Polsce nowe zasady segregacji odpadów, ale w wielu miastach miejskie przedsiębiorstwa oczyszczania nie dostarczyły do tej pory odpowiednich kontenerów, brak akcji edukacyjnej, markety nie mają punktów selekcji odpadów dla klientów (na Słowacji są). Należy wprowadzić zakaz sprzedaży reklamówek.

 • A 12.04.2019

  @znudzony klient
  z domu

 • znudzony klient 12.04.2019

  W sklepach nie mozna kupic: toreb bawelnianych, toreb papierowych, toreb skladanych z poliestru. Jak sa tylko foliowki przy kasie, to skad mam wziac inna torbe?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.