11.08.2020/09:51

Polacy popierają wprowadzenie kar za brak maseczek ochronnych w sklepie

Z sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej” wynika, że ponad 80 proc. badanych popiera nakładanie kar na osoby, które nie noszą maseczki ochronnej w sklepach i w komunikacji publicznej.

95 proc. respondentów twierdzi, że zawsze pamięta o zasłanianiu ust i nosa na zakupach oraz w czasie podróży transportem publicznym. Nie robi tego 5 proc. respondentów.

80,5 proc. badanych odpowiedziało pozytywnie na pytanie o kary za brak maseczki w sklepach i komunikacji publicznej. Sprzeciwia się im 18,4 proc. respondentów.

W sondażu znalazło się też pytane dotyczące obaw związanych z ryzykiem zakażenia koronawirusem. Infekcji obawia się 67,2 proc. badanych. Koronawirusa nie boi się 30,8 proc. respondentów.

Badanie zostało przeprowadzone 6 sierpnia na próbie 1100 osób.  

Źródło: RMF FM

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Pablo 11.08.2020

    Wam się w głowach popierniczyło

  • kj 11.08.2020

    badanie na próbie 1000 osób to możecie sobie wsadzić... nawet w tych śmiesznych czerwonych gettach, yy przepraszam strefach ludzie często nie noszą maseczek, ale wy dalej uprawiajcie swoją propagandę, na szczęście ludzie się budzą!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także