05.02.2019/15:13

Polacy przyzwyczajają się do zakazu handlu w niedzielę, ale go nie lubią

Od początku roku zmianie uległy regulacje dotyczące handlu w niedzielę. Agencja mediowa Havas Media Group w połowie stycznia przeprowadziła badanie dotyczące podejścia Polaków do zmian w otwieraniu sklepów w niedzielę. To pierwsza fala cyklu badań, które agencja planuje realizować raz na kwartał. Badanie zostało przeprowadzone na internetowym panelu badawczym, na reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Zzzzzzzzz 06.02.2019

    Dodam jeszcze, że we wspomnianych Niemczech to w niedziele otwarte są jedynie jakieś tureckie sklepiki, piekarnie (bardzo drogo) albo stacje benzyn. Reszta wszystko pozamykane. A w tych stacjach benzynowych może, ze 100 różnych produktów (głównie artykuły monopolowe) jakieś słodycze, napoje i wody, czasem prasa. W porównaniu z pl sklepami na stacjach benzynowych jest naprawdę ubogo i bardzo drogo. W Polsce stacje benzynowe zmieniają się nieduże markety z nawet tys produktów. Co jeszcze - w Polsce w każdej wsi są po 2-3 sklepiki ( zazwyczaj też otwarte w nd) i na każdym osiedlu w każdym mieście.

  • Zzzzzzz 06.02.2019

    Ciekawe czy w Niemczech, Francji też robili/ robią takie wielkie analizy i ukierunkowane i z teza sondaże. Nie, tam po prostu każdy to akceptuje. Ps. Będąc w Niemczech mieszkałem w miasteczkach zarówno malutkich jak też takich większych gdzie nawet 1 sklep nie był otwarty w niedziele -i co i nic- robiło się zakupy w tygodniu. W Polsce jest masa małych sklepików a także stacji benzynowych- więc nie martwcie się nikt z głodu nie umrze. W Polsce wolne niehandlowe niedzielele stały się orężem, sposobem walki politycznej agresywnej opozycji i mediów z tą opozycją powiązanych. (dodać tak zachwyceni Niemcami) Wystarczy wejść na niektóre portale i co tam się dzieje agresja, wyzywanie od najgorszych na którzy domagają się szacunku dla kasjerek, pracowników marketow itp. 'WH' nie idzie tą drogą w pogoni za tania sensacją

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.