09.02.2020/17:55

Policja w Biedronce. Sieć odpowiada na zarzuty AgroUnii dotyczące nieprawidłowego oznaczania warzyw

Biedronka opowiedziała na zarzuty AgroUnii, która wezwała policję do jednego ze sklepów. Zdaniem rolników sieć nieprawidłowo oznacza kraj pochodzenia warzyw. Z kolei według przedstawicieli sieci dyskontów spożywczych, chwilę przed zdarzeniem „pracownicy uzupełniali asortyment”. 

O wizycie policjantów w Biedronce po zgłoszeniu AgroUnii informowaliśmy w tekście: Agrounia wzywa policję do Biedronki. Zarzuca złe oznakowanie warzyw

„Złe znakowanie produktów w sklepach wielkopowierzchniowych to nie jest przypadek - to jest przestępstwo. To oszustwo. Nie można tego inaczej nazwać. Bo jak można sprzedawać holenderską marchew jako polską i holenderskie ziemniaki jako polskie? – piszą rolnicy z AgroUnii na Facebooku. 

Biuro prasowe Biedronki odpowiedziało portalowi money.pl, że „”pracownicy sklepu na chwilę przed całym zdarzeniem uzupełniali asortyment, którego istotnym elementem jest oznaczenie kraju pochodzenia towaru. Ich praca została przerwana przez przedstawicieli Agrounii, którzy pojawili się na miejscu w asyście policji, wstrzymując na ten czas prace naszych pracowników, również związane z oznaczeniem kraju pochodzenia warzyw". 

Jednocześnie przedstawiciele Biedronki dodają, że zgodnie ze strategią firmy co do zasady preferuje rodzimych dostawców oraz polskie warzywa i owoce, o ile tylko są dostępne w danej porze roku. - W efekcie, zdecydowana większość produktów dostępnych w sklepach naszej sieci pochodzi od polskich dostawców - odpowiada Biedronka. 
 

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • gosc 10.02.2020

    Cwaniactwo i oszustwo marketów trwa,TOWAR MA BYĆ OZNACZONY PRZED OTWARCIEM SKLEPU!!!!!!!!!!.DLACZEGO NIE SĄ KARANI!!!!!!!! CZAS WPROWADZIĆ OZNACZENIA. dla artykułów spożywczych , wyprodukowanych z samej chemii z czarną naklejką,,zmodyfikowane z chemią z czerwoną,,z konserwantami do 20% pomarańczową,naturalne zieloną.Oznaczenie w kodzie kreskowym lub malutkimi literkami to następne cwaniactwo.Przez dopuszczanie takiego handlu Polskie rolnictwo umiera.

  • :D 10.02.2020

    Biedronka tłumacz się jak potłuczona, kolejnego dnia agrounia była w innym sklepie i też potwierdzili obecność niemieckich i holenderskich ziemniaków.

  • vvg 09.02.2020

    tzw "wyjaśnienie" to zupełny bełkot. Jasne jest, że oszukiwali

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.