22.03.2019/15:42

Polomarket konsoliduje się wewnętrznie i łączy spółki regionalne

Należące do Grupy Polomarket spółki regionalne prowadzące sklepy połączą się w jeden podmiot. Wniosek w sprawie zgody na transakcję zgłosili do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Mirosław Podeszwik, przedstawiciele spółek Bresse Pol z Torunia i Frapo-Dystrybucja z Konina - obecnie współwłaściciele jednaj z największych w Polsce sieci supermarketów.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

10 komentarzy

 • Olimpia 27.08.2020

  Panie Mirku pamięta Pan jak moje dziecko oskarżono o kradzież w mini Poli Marianki?Teraz pracownice uznały że można mnie oszukać nie uwzględniając karty polo przy promocji jajek a 30 tylko dlatego że były już po terminie spożycia.Mam paragon i jestem stałym klientem

 • Adam 21 07.09.2019

  Kierownicy i kasjerzy psują dobre imię tych marketów. Czy pan szef wie, że jak kasjerka pozwoli że bezdomny weźmie coś ze śmietnika jest natychmiast zwalniana przez kierownictwo. Na pewno pan wie, skoro buduję stalowe klatki wokół nich. Tak jest w Gdańsku, w Toruniu czy Bydgoszczy.

 • Ben 03.04.2019

  Rotacja kupców tam jest przerażająca. ciągłe zmiany - to chyba trudno nazwać stabilizację. Można się pogubić.

 • Dostawca inny 01.04.2019

  Mam dobry produkt, jestem u nich na regale (fakt, wycięli moją konkurencję,) sprzedaję więcej, mam płatność na czas

 • Dostawca 30.03.2019

  Przy aktualnym potencjale sieci konfrontacyjna srtategia wzgledem dyskontow przy braku budowaniu wspolnego biznesu z dostawca (ciecia asortymentowe, zastepowanie marka wlasna) nie ma szans na powodzenia. Nie znam szczegolowych danych ale mysle ze odplyw klienta to potwierdza. Mozna sobie wiele opowiadac jeszcze wiecej obiecywac ale liczby to zweryfikuja. Do tego wszystkiego te wahania kadrowe zmiany kupcow pokazuja że ze stabilizacja i malymi krokami nie ma to nic wspolnego. Co do terminowych płatności potwierdzam i chyle czola to dzisiaj bardzo wazne ale to jeszcze nie wszystko...

 • TakiJeden 27.03.2019

  @Dostawca
  Czy nie mają pomysłu? Tu bym polemizował. Od kilku lat wdrażany jest koncept sklepów w nowej wizualizacji, sklepy są wg niej remontowane. Znacząco obniżono ilość indeksów, znacząco poprawiono jakość marki własnej, postawiono na jakość artykułów świeżych i to widać na sklepach. Nie otwierają na siłę nowych sklepów, tylko robią to tam, gdzie wg nich ma to sens. Pewnie mogliby nabrać kredytów i pójść w ilość nowych otwarć, tyle że skończyłoby się wówczas jak z Milą... Moim zdaniem Polo ma pomysł na siebie, może nie tak spektakularny jak Dino, ale radzą sobie i małymi, może nawet bardzo małymi krokami, ale idą do przodu. Poza tym jako Dostawca pewnie nie masz problemu z płatnościami, więc wygląda na to że sieć jest w dobrej kondycji finansowej.

 • ~Dostawca 26.03.2019

  ~TakiJeden to już chyba ten czas, Polo market ewidentnie nie ma na siebie pomysły, szarpie się z jednej w drug stronę i to widać. Jestem dostawcą i widzę, że sami kupcy już się w tym gubią tym samym to czas na takie decyzje.

 • TakiJeden 25.03.2019

  @Polo Market
  Chyba nie do końca. To raczej krok w kierunku normalności. Polomarket jest chyba jedyną siecią w Polsce, która miałaby tak dziwną strukturę. Teraz całość nie będzie działać na trzech nipach, a na jednym, co przede wszystkim znacznie uprości zarządzanie.

 • Polo Market 25.03.2019

  To nic innego jak przygotowanie do sprzedaży...

 • Darc 25.03.2019

  No wreszcie... Już myślałem, że na to nie wpadną.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.