12.07.2018/10:37

Polscy eksporterzy jaj zarobili krocie. Eksperci przewidują koniec potężnych wzrostów

Dzięki aferze z jajkami zanieczyszczonymi fipronilem oraz kłopotów gospodarczych i korupcyjnych w Brazylii, polscy producenci jaj w poprzednim oraz w pierwszej połowie tego roku znacząco poprawili swoje wyniki.

O sprawie pisze „Rzeczpospolita”. W pierwszych czterech miesiącach tego roku wartość eksportu jaj wyniosłą 135 mln euro. Dla porównania, w zeszłym roku w analogicznym okresie wynik ten wyniósł 67 mln euro. Najwięcej polscy producenci eksportowali do Niemiec, Holandii czy Włoch.

Eksperci przewidują jednak, że hossa powoli się kończy zwłaszcza, że gigantyczne wzrosty przyniósł przede wszystkim styczeń. Jeżeli popyt na polskie jaja na Zachodzie miałby się utrzymać, to byłyby to przede wszystkim te z chowu alternatywnego. Prognozowane jest jednak osłabienie tempa wzrostu eksportu.

Więcej w „Rzeczpospolitej”.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.