27.03.2017/22:25

Polska Grupa Supermarketów rozwija program lojalnościowy

Program lojalnościowy "Punktomaniacy“ Polskiej Grupy Supermarketów ma już trzy lata (ruszyła na początku 2014 r.). Jak podkreśla Przemysław Gaszewski, dyrektor handlowy PGS program poprawił relacje z klientami, a także wyniki sklepów.

Polska Grupa Supermarketów przeprowadziła analizę programu "Punktomaniacy“. W programie bierze obecnie udział ponad 90 tys. klientów, których średni koszyk jest średnio o 21 proc. wyższy niż w przypadku osób nie objętych akcją.

– Głównym zadaniem programów lojalnościowych jest nawiązywanie i utrzymanie pozytywnych relacji z klientami. Taki był główny zamysł wdrożenia „Punktomaniaków” w naszej sieci – mówi Przemysław Gaszewski, dyrektor handlowy Polskiej Grupy Supermarketów. – Dziś mogę powiedzieć, że akcja przekroczyła nasze oczekiwania, ponieważ w znacznym stopniu przyczyniła się nie tylko do zacieśnienia relacji z klientami ale również do wzrostów sprzedażowych – dodaje. 

Zdaniem przedstawiciela PGS po wprowadzeniu programu klient chętniej wraca do sklepów sieci po zakupy. Często zdarza się, że decyduje się na zakup większej liczby produktów, w celu zaokrąglenia rachunku i otrzymania dodatkowych punktów.

„Punktomaniacy” są programem lojalnościowym, w którym uczestnicy mogą zbierać punkty podczas standardowych zakupów dokonanych w sklepach Grupy. Za każde wydane 10 zł klient otrzymuje 10 pkt., które następnie mogą być wymieniane na nagrody (głównie sprzęt agd/rtv) lub bony rabatowe.

Polska Grupa Supermarketów prowadzi program lojalnościowy „Punktomaniacy“ w sklepach Top Market, Delica i Minuta8 w ponad 600 placówek w całej Polsce. Operator zatrudnia blisko 10 tys. pracowników, a jej obroty sięgają 3,5 mld zł. Według raportu Roland Berger, marka Top Market jest trzecią pod względem dynamiki rozwoju siecią w Polsce, że średniorocznym wzrostem oscylującym w granicach 30 proc.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.