13.03.2020/13:33

Polska Izba Mleka apeluje do ministra o wstrzymanie kontroli z obawy przed koronawirusem

Agnieszka Maliszewska, dyrektor PIM, zaapelowała do Ministra Rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego o wstrzymanie w zakładach i spółdzielniach mleczarskich wszelkich kontroli. Powód? Obawia przed zawleczeniem koronawirusa.

- Muszę wyraźnie podkreślić, że mamy doskonałą jakość polskich produktów mleczarskich - mówi Agnieszka Maliszewska. Polska Izba Mleka opracowała katalog zaleceń dla zakładów mleczarskich, w których uwzględniono ograniczenie do minimum wchodzenie na teren zakładu osób spoza grona pracowników, niemniej jednak inspektorzy weterynaryjni czy sanitarni podlegają Panu Ministrowi.

Oczywiście wiemy, że wirus nie przenosi się za pośrednictwem żywności, ale naszą troską objęci są pracownicy, bez których żaden zakład przetwórczy nie może funkcjonować.

- Niezwykle ważne w tej sytuacji jest to, żebyśmy zapewnili pełen komfort funkcjonowania zakładom przetwórczym, bez obawy, że znaczna część załogi lub zakład zostanie objęty kwarantanną - dodaje Agnieszka Maliszewska. - Dlatego teraz to co powinni zrobić inspektorzy, to zapewnić ciągłość odpraw wysyłek na eksport i dołożyć wszelkich stań do tego, by zakłady przetwórcze funkcjonowały w sposób ciągły.

- To czas działania i prawdziwa próba naszych dobrych intencji - dodała Maliszewska. - Polska Izba Mleka jest do dyspozycji i pomocy dla wszystkich firm z sektora mleczarskiego, nie ważne czy są naszym członkiem czy nie. Jesteśmy do Waszej dyspozycji.

Pismo otrzymali także: Główny Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno – Spożywczych, Główny Lekarz Weterynarii, Główny Inspektor Pracy, Główny Inspektor Sanitarny.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.