11.10.2018/10:58

Polska Izba Paliw Płynnych alarmuje: Stacjom paliw przestaje się opłacać handel… paliwami

W wyniku zmian na rynkach światowych mocno rosną ceny paliw w polskich rafineriach. Są dni, gdy stacje Orlen i Lotos sprzedają olej napędowy z ujemną marżą! Wygląda na to, że potężne wzrosty sprzedaży żywności, które stacje benzynowe zawdzięczają zakazowi handlu w niedziele, ratują ich wyniki finansowe.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Smutna prawda o monopolu paliwowym 12.10.2018

    W 100% zgadzam się z poprzednim wpisem. Trafne uwagi co do zniżania cen przez np. Orlen z logiem PiS w tle. Wybory są do wygrania więc nie mogą póki co uderzać w kieszenie wyborców. W czasie braku jakichkolwiek wyborów Orlen czy Lotos nie ma problemu z podnoszeniem cen na stacjach z każdym ruchem cen ropy na światowym rynku. Może powinien tu zainterweniowac Konik lub prokuratura, bo być może ktoś tu działa na niekorzyść spółki?

  • Smutna prawda o PIPP 11.10.2018

    Polska Izba Paliw Płynnych mija się z prawdą i robi to celowo .. prawdą jest, że ceny paliw sa na wysokim poziomie, lecz powodem strat na stacjach paliw jest zaniżanie cen przez stacje lotos i Orlen. To one kreują ceny na krajowych stacjach. Powodem są wybory i sztuczne trzymanie ceny (!) Cała prywatna branża paliw płaci za to, a Izba zamiast reagowac wypisuje takie, kierowane politycznie bzdury. To juz izba wylacznie orlenowskich aparatczykow, nie operatorów niezależnych branży paliw.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.