03.10.2018/11:15

Polska jest jedynym rynkiem Tesco, na którym sieć notuje straty!

Tesco opublikowało wyniki finansowe za pierwsze półrocze roku finansowego 2018/2019, które skończyło się 25 sierpnia. Tylko w Polsce Grupa odnotowała straty. Spadki sprzedaży LfL, wywołane ograniczeniem handlu w niedziele, pogrążyły wyniki sprzedażowe całego regionu Europy Centralnej.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • były klient Tesco 06.10.2018

  Ja z obsługą chcę rozmawiać po polsku, a nie w jakimś wschodnioeuropejskim języku. I po ostatniej wizycie w waszym hipermarkecie, więcej tam nie wrócę.

 • Pomorze:( 04.10.2018

  Tak najlepiej zamknąć ale czy Tesco się rozwija?......no chyba nie !!!!!!.Brak remontów,stary sprzęt pamieta chyba Gierka ,zero towaru półki świecą pustką,za mało obsłgi a Ci którzy pracują to widzę jak biegają z piekarni na kasę bo dzwonek -kolejka.Zmęczenie na twarzach kobiet brak zainteresowania pracownikiem to widać gołym okiem.Bardzo lubię robić tam zakupy ale w miejscowości gdzie mieszkam to poprostu sklep komuna zero elegancji nowoczesności a chcą kokosy.Klienta przyciąga teraz nowoczesność, remont i jest wzokowcem a jak wchodzi do Tesco to cofa się do czasów swojego dzieciństwa jak to nic nie było i musiał stać w kolejkach aby coś kupić. Poprawcie wizerunek swojej firmy zrobcie remonty niech półki się uginaja a zobaczycie że niedziele nie będą takie straszne gdy są zamknięte. My nie mamy w czym wybierać taka prawda!!!!!!!!!!!!!!

 • a.a. 04.10.2018

  Bo firma zatrudnia osoby niekompetentne i potem tak to wygląda,zamiast pracować to się pierdołami zajmują.

 • Zawiedziony 03.10.2018

  Niestety ale Tesco nie ma koncepcji na biznes w Polsce. Oferta coraz gorsza, brak podstawowej obsługi na sklepach. Najłatwiej ciąć i się dziwić , że biznes jest nieopłacalny. Bez oferty, wizerunku, obsługi to lepiej zamknąć wszystkie sklepy. Szkoda bo to były bardzo dobre sklepy.

 • handlowiec 03.10.2018

  Obiektywnie! Zakaz handlu dotyczy tych krajów w których rzekomo tesco ma zyski A jeżeli chodzi o ofertę handlową i jakość ekspozycji to mniej więcej jak Społem w latach 80 ubiegłego wieku Więc nie dziwota ,że klienci omijają ten sklep szerokim łukiem

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.