06.08.2020/09:19

Polska największym producentem i eksporterem sprzętu AGD w UE

Polska przoduje pod względem liczby produkowanego sprzętu AGD, głównie dzięki zagranicznym inwestycjom. Z 23 mln sztuk rocznie przegoniliśmy Niemców. Jak donosi „Dziennik Gazeta Prawna” jest szansa, że w tym roku prześcigniemy Niemcy pod względem wartości tej produkcji.

Jak wylicza dziennik, w ubiegłym roku z taśm w polskich fabrykach zjechał sprzęt za 24 mld zł. – To oznacza, że zbliżyliśmy się pod tym względem do Niemiec, które mają 36 proc. udziału w unijnej produkcji szacowanej na ok. 15 mld euro – komentuje Radosław Maj z APPLiA Polska, Związku Pracodawców AGD w rozmowie z „DGP”.

W tym roku powinno nastąpić dalsze umocnienie pozycji naszego kraju. Szczególnie że w ostatnim roku powstały nowe zakłady produkcyjne, które dopiero przygotowują się do pracy. To np. fabryka zmywarek w Łodzi, należąca do BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, która została uruchomiona w III kw. 2019 r. Docelowo mają w niej powstawać 3 mln urządzeń rocznie. 
Dziennik wskazuje także, że w tej branży pracuje w Polsce 30 tys. osób, a w Polsce rocznie sprzedaje się 6 mln sztuk dużego AGD.

Więcej na ten temat w „Dzienniku Gazecie Prawnej”

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także