22.05.2017/10:47

Polska Rada Centrów Handlowych ma nowych członków zarządu

Benoît Charles i Jakub Skwarło dołączyli do grona członków zarządu Polskiej Rady Centrów Handlowych. Nowi członkowie zarządu posiadają wieloletnie doświadczenie w branży centrów handlowych zdobyte w zarówno Polsce jak i na rynkach Europy Zachodniej.

Jakub Skwarło na co dzień związany jest z firmą Unibail Rodamco, w której pełni funkcję Director of Operations w regionie Europy Centralnej. Jakub Skwarło ma 39 lat i jest absolwentem University of Maryland. Swoją karierę rozpoczął w międzynarodowej firmie doradczej Arthur Andersen. W 2005 roku dołączył do działu najmu Unibail-Rodamco. W swojej dotychczasowej karierze pełnił między innymi funkcje: Asset/ Operating Managera oraz Senior Operating Managera zarządzającego polskim portfolio nieruchomości. W 2012 roku, w głównej siedzibie Unibail-Rodamco w Paryżu, objął stanowisko Strategic Project Managera. Był wówczas odpowiedzialny za integrację Unibail-Rodamco z niemiecką firmą MFI. W 2013 roku awansował na stanowisko Head of Operations, a następnie Director of Operations na Polskę. Od 2016 roku zajmuje stanowisko Director of Operations Unibail-Rodamco na Europę Centralną. W tym roku będzie zaangażowany w dwa bardzo ważne otwarcia: centrum handlowego Wroclavia we Wrocławiu oraz rozbudowanego Centrum Chodov w Pradze.

- Jako Unibail-Rodamco jesteśmy wieloletnim członkiem Polskiej Rady Centrów Handlowych. Cieszę się bardzo, że moja kandydatura do Zarządu Rady została zaakceptowana, ponieważ pozwoli to jeszcze bardziej zacieśnić współpracę pomiędzy PRCH a Unibail-Rodamco. Będziemy mogli wymieniać się na bieżąco doświadczeniami z Radą, brać aktywny udział w działaniach PRCH istotnych dla zrzeszonych w niej najemców i właścicieli obiektów handlowych. Bardzo zależy mi, aby nasz głos stanowił ważny wkład w dyskusję na temat przyszłego kształtu sektora retail w Polsce – powiedział Jakub Skwarło.

Benoit Charles, Prezes Zarządu oraz CEO Apsys Polska, posiada długoletnie doświadczenie zarządcze na rynku nieruchomości komercyjnych. W latach 2007 – 2016 pracował w Immochan Polska, gdzie pełnił funkcję CEO. Następnie został Dyrektorem ds. Rozwoju, Promocji i Budowy Immochan International. W czerwcu 2016 r. dołączył do spółki Apsys, aby zarządzać jej działalnością w Polsce. Zastąpił Fabrice’a Bansay, dotychczasowego Prezesa Zarządu i CEO Apsys Polska, który objął stanowisko CEO Grupy Apsys.

- Apsys, jako jeden ze współtwórców Polskiej Rady Centrów Handlowych, jest od początku bardzo zaangażowany w jej działalność. Cieszę się, że jako Członek Zarządu PRCH będę mógł wspierać Stowarzyszenie wobec wyzwań, które stoją obecnie przed naszą branżą, zarówno w zakresie zwiększonej konkurencyjności, zmiany funkcji centrów handlowych, współpracy z najemcami, jak również planowanych zmian legislacyjnych. Dla tych strategicznych kwestii kluczowy jest dialog i wypracowanie wspólnej płaszczyzny wśród wszystkich podmiotów naszego rynku, a takim miejscem jest Polska Rada Centrów Handlowych – powiedział Benoît Charles.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.