01.12.2016/07:39

Polska zaskarżyła do Trybunału Sprawiedliwości UE decyzję KE ws. podatku handlowego

Polskie władze skierowały do Trybunału Sprawiedliwości UE skargę na wrześniową decyzję Komisji Europejskiej ws. podatku handlowego, która nakazywała zawieszenie tej daniny - podała jako pierwsza PAP, powołując się na rzeczniczkę Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Argumentem podniesionym w skardze jest błędna, zdaniem przedstawicieli polskiego rządu, kwalifikacja podatku jako pomocy państwa.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

2 komentarze

 • Antyoligarcha 02.12.2016

  W Polsce mamy rządy oligarchii pisowskiej, gdzie nieduża grupa ludzi uważa, że ma prawo narzucać wszystko ludziom - także takie bzdurne podatki jak handlowy. Oligarchia to forma rządów, polegająca na sprawowaniu władzy przez niewielką grupę ludzi. Najogólniej rzecz ujmując, oligarchia to rządy mogące upodabniać się do dyktatorskich, które cechują się przywłaszczeniem suwerennej roli w państwie przez dość wąską grupę, np. wyodrębnioną ze starszyzny rodowej lub elit. Grupa rządząca jest zamknięta i wszystkie najważniejsze stanowiska w państwie oraz realna władza jest sprawowana przez jej członków. Nawet jeśli w obrębie elity władzy toczy się mniej lub bardziej zakulisowa walka o władzę, to oligarchia na zewnątrz występuje zdecydowanie jednolitym frontem, starając się nie dopuścić do władzy innych grup społecznych.

  Taki układ mamy w Polsce - oligarchia pisowska kierowana przez Kaczyńskiego uzurpuje sobie prawo do wiecznej władzy nad Polakami i nie liczeniem się z ich poglądami.

 • Troll 01.12.2016

  i co? łyso?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.