01.12.2016/07:39

Polska zaskarżyła do Trybunału Sprawiedliwości UE decyzję KE ws. podatku handlowego

Polskie władze skierowały do Trybunału Sprawiedliwości UE skargę na wrześniową decyzję Komisji Europejskiej ws. podatku handlowego, która nakazywała zawieszenie tej daniny - podała jako pierwsza PAP, powołując się na rzeczniczkę Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Argumentem podniesionym w skardze jest błędna, zdaniem przedstawicieli polskiego rządu, kwalifikacja podatku jako pomocy państwa.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

 • Antyoligarcha 02.12.2016

  W Polsce mamy rządy oligarchii pisowskiej, gdzie nieduża grupa ludzi uważa, że ma prawo narzucać wszystko ludziom - także takie bzdurne podatki jak handlowy. Oligarchia to forma rządów, polegająca na sprawowaniu władzy przez niewielką grupę ludzi. Najogólniej rzecz ujmując, oligarchia to rządy mogące upodabniać się do dyktatorskich, które cechują się przywłaszczeniem suwerennej roli w państwie przez dość wąską grupę, np. wyodrębnioną ze starszyzny rodowej lub elit. Grupa rządząca jest zamknięta i wszystkie najważniejsze stanowiska w państwie oraz realna władza jest sprawowana przez jej członków. Nawet jeśli w obrębie elity władzy toczy się mniej lub bardziej zakulisowa walka o władzę, to oligarchia na zewnątrz występuje zdecydowanie jednolitym frontem, starając się nie dopuścić do władzy innych grup społecznych.

  Taki układ mamy w Polsce - oligarchia pisowska kierowana przez Kaczyńskiego uzurpuje sobie prawo do wiecznej władzy nad Polakami i nie liczeniem się z ich poglądami.

 • Troll 01.12.2016

  i co? łyso?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.