04.03.2019/08:17

Polski rynek mięsny podniósł się po aferze

Zdaniem analityków eksport polskiej wołowiny w pierwszych miesiącach br. nie spadł w zauważalny sposób. Jednocześnie ceny surowca powróciły do poziomów sprzed afery - pisze Rzeczpospolita.

Jeszcze kilka tygodni temu, po publikacji materiału Superwizjera, niemal cała branża mięsna obawiała się konsekwencji afery. Szczególnie niepokojąco przedstawiała się wizja długoterminowego rozwoju jednego z najbardziej stabilnych rynków - wołowiny.

Tymczasem jak wynika z aktualnych danych, afera nie ma zbyt dużego przełożenia na rynek. Cena wołowiny w marcu spadła o 3,6 w porównaniu do cen styczniowych. Do maja ta różnica wyniesie tylko 3 proc. W krótkim terminie ceny mięsa spadły o 6 proc., ale obecnie powoli powracają do normy.

Jednocześnie pomimo międzynarodowych restrykcji, eksport wołowiny również się nie zmienił. Rynek docelowo ma powrócić do równowagi.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.