16.03.2017/09:41

Polskie kosmetyki umacniają się na świecie

Ubiegły rok przyniósł kolejny rekord w eksporcie kosmetyków – informuje „Rzeczpospolita”.

Jak informuje Rzeczpospolita" polscy producenci wysłali w ub.r . za granicę 620 000 ton kosmetyków i produktów higieny osobistej. To o 12 proc. więcej niż roku 2015, który był pod względem eksportu bardzo dla branży udany. Jeszcze szybciej (o 16 proc.) urosła wartość sprzedaży polskich kosmetyków za granicę, która sięgnęła 11,8 mld zł.

Należy jednak pamiętać, że nadal za większość polskiego eksportu odpowiadają fabryki globalnych koncernów, takich jak np. L’Oreal.

Polskich marek, szczególnie w makijażu i kosmetykach pielęgnacyjnych, przybywa w krajach Bliskiego Wschodu, rośnie też eksport na Daleki Wschód, szczególnie do Wietnamu i Korei.

W czwartek rozpoczynają się targi Cosmoprof w Bolonii. Na tej największej imprezie wystawienniczej branży kosmetycznej zaprezentuje się ponad setka firm korzystających z dofinansowania w ramach nowego trzyletniego programu „Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe – Marka Polskiej Gospodarki – Brand”, który realizuje Ministerstwo Rozwoju. Branża liczy, że nowy program przyniesie podobne efekty jak poprzedni, realizowany w latach 2013-2015.

Z danych GUS wynika, że największymi odbiorcami polskich kosmetyków są Wielka Brytania i Niemcy, w pierwszej trójce utrzymuje się też Rosja.

Więcej w czwartkowej  "Rzeczpospolitej"

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.