10.03.2020/16:19

Poprawia się klimat dla systemu kaucyjnego dla opakowań

Konsumenci, którzy dołączą do tej akcji będą mogli zapomnieć o paragonie i oddawać butelki zwrotne marek Grupy Żywiec (Żywiec, Warka, Warka Radler, Tatra, Specjal, Królewskie, Brackie i EB) w wybranych punktach sprzedaży. Za każdą butelkę zwrotną otrzymuje się 0,35 zł, nawet jeśli napój został kupiony w innym sklepie. To ważne, bo klienci nie lubią tracić czasu, a jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Grupy Żywiec największą przeszkodą na drodze do zwrotu butelek jest paragon. Biorąc pod uwagę koszty użytkowania i produkcji oraz wpływ na środowisko naturalne i człowieka butelka zwrotna to najbardziej przyjazne dla środowiska opakowanie, w jakim dostępne jest piwo. Może być użyta nawet do 25 razy, a czas jej życia trwa do 5 lat. Dlatego zamiast wyrzucać, warto dawać jej kolejne życie.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Krakus 14.03.2020

    Nie tylko Żywiec. W Krakowie już zaczął działać kaucyjny system na kubki do napojów gorących. Take!Cup, dostałem kawę w kubku za kaucje 5 zł, oddałem w innym miejscu. Narazie mało punktów ale pewnie szybko się rozkręcą bo kubki same w sobie są bardzo ładne!

  • oko 10.03.2020

    szkoda, że tylko Żywiec tak robi

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.