09.09.2020/17:16

Postępowanie w sprawie zniesienia dematerializacji akcji Pamapolu umorzone

Komisja Nadzoru Finansowego umorzyła postępowanie wszczęte na wniosek Pamapolu o wydanie zezwolenia na przywrócenie akcjom spółki formy dokumentu – podał Pamapol w komunikacie.

Przypomnijmy, że w lipcu Zwyczajne Walne Zgromadzenie Pamapolu zdecydowało o uchyleniu uchwały w sprawie zniesienia dematerializacji akcji oraz wycofania akcji spółki z obrotu na GPW.

To działanie upoważniło zarząd do cofnięcia złożonego do KNF wniosku o zniesienie dematerializacji, wystąpienia do sądu z informacją o uchyleniu zaskarżonej uchwały delistingowej oraz do dokonania wszelkich innych czynności faktycznych i prawnych, jakie zarząd uzna za niezbędne do zniesienia skutków uchwały delistingowej.

W uzasadnieniu do projektu uchwały spółka podawała, że w ocenie zarządu w ciągu ostatnich miesięcy nastąpiła istotna zmiana w zakresie perspektyw rozwojowych spółki oraz całej grupy, w tym m.in. pojawiły się korzystne zmiany w strukturze sprzedaży spółki, a w szczególności wzrost eksportu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także